گوگل ادوردز (گوگل ادز – Google Ads) چیست و کاربرد آن

مثلاً اگر زمینه کاریتان فروش قطعات خودرو باشد، گوگل با جستجوی این عبارت یا عبارات مشابه از سوی کاربران، تبلیغ اختصاصی شما را به آنها نشان میدهد. » مشخص میشود. اگر این علامت را به کلمه کلیدی اضافه کنید، تبلیغات سایت شما تنها برای عبارات جستجو شدهای که حاوی آن کلمه کلیدی هستند به نمایش در میآید. تلاش میکنم قفسهها را در دسترس بگذارم تا مشتریها راحتتر به لباس مورد نظرشان دسترسی داشته باشند. حال گوگل ادوردز تبلیغات شما را به طور خودکار تنظیم میکند تا در حین راه اندازی کسب و کارتان، بر نتایج مورد علاقه شما بیشتر تمرکز کند. اگرهم سایتتان رتبه مناسبی دارد و مدت زمان زیادی از راهاندازی آن گذشته است، شما میتوانید دامنه جدیدی بخرید و با استفاده از ویژگی کنونیکال، همزمان با فعال بودن سایت اصلی خودتان، سایت دوم را هم راه اندازی و از آن فقط برای تبلیغات گوگل ادز استفاده کنید.

پس شما باید به آنها بگویید که چه کاری انجام دهند.

باتوجه به طرح تبلیغاتی که در ابتدای همین آموزش گوگل ادوردز با شما به اشتراک گذاشتیم، گروه تبلیغاتی اول را با نام “تولید محتوای فارسی” ایجاد کردیم. بعد از اینکه کانال YouTube خود را به AdSense متصل کردید، میتوانید انتخاب کنید که از کدام ویدیوها کسب درآمد کنید و چه نوع تبلیغاتی به بینندگان ویدیوی شما نشان داده شود. بعد از آشنا شدن با مباحث اولیه کسب درآمد از گوگل ادوردز، حال باید به بخشهای تخصصیتر این حوزه بپردازیم. شروع کسب درآمد از گوگل ادز بسیار ساده است و شما فقط نیاز به ثبتنام در گوگل ادز دارید. ۶ تا چه زمانی تبلیغات ما در گوگل باقی میماند؟ استفاده از تبلیغات گوگل ادز دارای مزایایی می باشد که در ادامه به هر یک از آنها پرداخته و به صورت مجزا آن ها را بررسی خواهیم کرد.

فرض کنید که فروشنده لباس هستید و اگر یک لباس دارای قیمت 200 دلار باشد، از این مبلغ 100 دلار سود شما خواهد بود. روشی کاملاً آزموده شده و حرفهای برای کسبوکارهایی که میخواهند بدون سئو در صفحه اول و حتی لینک اول گوگل قرار گیرند و سود خود را افزایش دهند. اما شما باید از خلاقیتتان در انتخاب کلمات یا عبارات جذاب و گیرا نهایت استفاده را ببرید. سپس با توجه به هزینه های محاسبه شده و انتخاب کلمات کلیدی متناسب، اقدام به سرمایه گذاری کنید. در واقع مدیران وب سایت های بزرگ، به همکاری با گوگل پرداخته و در مقابل دریافت هزینه از گوگل، بنر تبلیغات کاربران را در سایت خود قرار می دهند. یک تور نمایشی به صورت پیشفرض به نمایش در می آید که آن را رد کنید و روی گزینه Skip the guided setup کلیک کنید. سپس دنبال گزینه Sign up now در وسط صفحه باز شده بگردید.

نرمافزار PPC معمولا تحت لیسانس است و باید برای استفاده از نرمافزار و اتوماتیک کردن روند کاری در گوگل ادز، هزینههای اشتراک سایت اصلی گوگل ادز آن را بپردازید. هدف گیری درست تبلیغ در سایت شما بر اساس آن چیزی که در قسمت امتیاز کیفی گوگل با عنوان مرتبط بودن تبلیغ گفتیم، در آخر باعث میشود امتیاز بالاتری از گوگل بگیرید و هزینههای شما هم کاهش خیلی چشمگیری پیدا میکند. درواقع گوگل ادز، ابزاری است که برای ایدههای تجاری درست شما، یک بستر مؤثر اجرایی فراهم میکند.

نحوه کار با گوگل ادز

هدف یکی از مشتریان گرامی شما این بود که کاربران بعد از دیدن تبلیغ وارد سایت شوند و سپس با او تماس بگیرند. در این صورت تبلیغ شما فقط برای کاربرانی نشان داده میشود که از دستگاههای تبلت و لپ تاپ یا کامپیوتر برای جستجو در گوگل استفاده میکنند. در چنین شرایطی میتوانید از راه حل ترافیک پولی یا خرید ترافیک استفاده کنید. میتوانید از این معیار استفاده کنید تا ببینید آیا مردم به تبلیغ شما علاقه دارند یا خیر.

4. روی Details در زیر Google Analytics کلیک کنید. این بدان معناست که می توانید 0.30 دلار برای هر کلیک در Google Ads هزینه کنید و همچنان 70 دلار در هر فروش بدست آورید. یکی از محبوبترین و پرکاربردترین کمپینهای گوگل ادز، کمپین سرچ است که تقریبا اکثر نتایج تبلیغاتی در ایران، به واسطه این کمپین اجرا میشود. در قسمت بودجه رخ دهد میتواند کل سرمایه تبلیغاتی شما را در یک روز به هدر دهد. محدودیتی برای انتخاب تعداد کلمات کلیدی و همچنین انواع کلمات کلیدی در گوگل ادز وجود ندارد. در تبلیغات گوگل ادوردز قیمت ثابتی وجود دارد؟

درامد از گوگل ادز

اگر کاربران در یک روز کالایی همچون گوشی موبایل را جستجو کرده و به دنبال خرید آن بودهاند، اپ موبایل گوگل ادز این موضوع را به شما اطلاع میدهد. AdRank با حداکثر پیشنهاد پولی (Bid) شما ضربدر نمره کیفیت (Quality Score) تعیین میشود. در حقیقت گوگل میخواهد مطمئن شود که سایت شما کیفیت بالایی دارد و رضایت کاربر را جلب کرده است. بنابراین قبل از هر چیزی نیاز است تا کیفیت محصولات و خدماتتان را در سایت معلوم کنید. پس از انجام این کار و نیز انتخاب واحد پولی از منوی Currency روی NEXT کلیک کنید تا به صفحه زیر بروید.در اینجا خلاصهای از تمام کارهایی که در مراحل قبل انجام دادهاید به شما نشان داده میشود که با کلیک روی گزینه EDIT در زیر هر یک از آنها میتوانید هر مورد را بهدلخواه خودتان تغییر دهید. اما ممکن است قبل یا بعد از عبارت شما کلمات دیگری هم باشند.

سایت اصلی گوگل ادز ابزار گوگل ادز به شکل یک سیستم حراجی کار میکند که با هربار جستجوی یک کلمه کلیدی انجام میشود. همچنین شما میتوانید از طریق این ابزار داده های مربوط به فراوانی کلیدواژه ها، حجم جستجو و رقابتی بودن آنها را به دست آورید. لزوماً هزینه بیشتری نسبت به سایر برنامه های تبلیغاتی مشابه پرداخت نمی کند. به عنوان مثال میتوانید برای اولین خرید مشتریان جدید از سایتتان تخفیف ویژهای در نظر بگیرید و این موضوع را در بنرهای تبلیغاتی خود که در کانالهای مختلف قرار میدهید، ذکر کنید. بزرگترین شکایتی که از مشتریان آن میشنویم آن است که با وجود قدرت زیاد، این پلتفرم میتواند به خصوص برای تبلیغکنندگان جدید پیچیده و ترسناک باشد. به هر دلیلی در صورت عدم دریافت پروموشن، حساب جدید برایتان ایجاد میشود. ترافیک بالایی در سایت هدف ایجاد می کند.

سایت گوگل ادز

آیتم هایی مثل نمره کیفیت کلمه کلیدی و رقابت در تعیین هزینه ی کلیک آن کلمه تاثیر گذار می باشد. وب سایت هایی که بر کیفیت محتوا و منحصربفرد بودن آن تمرکز می کنند و به صورت مستمر در حوزه محتوانویسی فعالیت دارند، معمولا سئوی بهتری داشته و ترافیک بیشتری از گوگل می گیرند. برای اینکه در این مرحله دچار مشکل نشوید، یک تور کمکی برای شما در نظر گرفته شده که اگر روی گزینه Get started کلیک کنید، مراحل کار را به شما نشان می دهد. شروع کار با گوگل ادز برخلاف بعضی ابزارهای دیگر گوگل مثل آنالیتیکس (Analytics) نیازی به ایجاد یک حساب کاربری مجزا ندارد و مستقیماً میتوانید کمپین تبلیغاتیتان را ایجاد کنید.

البته بدون داشتن این گواهی همچنان میتوانید در گوگل تبلیغ کنید. گوگل ادز برخلاف پلتفرمهایی مثل Facebook امکان نمایش تبلیغات از دو راه یعنی شبکه جستجو (Search network) و شبکه نمایش (Display network) را برایتان مقدور میسازد.گوگل در تبلیغ از طریق شبکه جستجو تبلیغات شما را به آن دسته از کاربرانی که کلیدواژههای هدفتان را در موتور جستجو سرچ میکنند، نشان میدهد. یعنی چنانچه از هر 1000 بازدید صفحه، 10 نفر خرید انجام دهند، نرخ تبدیل تجارت شما 1 است. اولین مرحله راه اندازی کمپین تبلیغاتی شما میباشد! ما در کنارتان هستیم تا قدم به قدم در این مسیر پیشروی کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از این روش تبلیغاتی کسب کنید و به آن معادله برد برد برد که در ابتدای مقاله برایتان گفتیم برسید.

۶ تا چه زمانی تبلیغات ما در گوگل باقی میماند؟

اول اینکه استفاده از سرویس گوگل ادز در ایران دارای محدودیتهایی میباشد. پس هنگامی که شما برای سایتتان تبلیغات گوگل را فعال کنید و نام سایت شما در بین سایت های رتبه دار صفحه اول گوگل که زمینه کاری یکسانی دارند قرار می گیرد بسیاری از کاربرانی که با تبلیغات گوگل آشنایی ندارند فکر می کنند سایت شما به دلیل محبوبیت و کارایی بالا در صفحه اول قرار گرفته است . برای محاسبه هزینه های تبلیغات گوگل، آشنایی با ریاضی کلاس چهارم کافی است. اگر شما یک کسب و کار اینترنتی دارید، شکی نیست که با تبلیغات گوگل میتوانید فروش خود را افزایش دهد. صحبت کردن در مورد موضوعاتی مثل فوتبال خوب است، اما هزاران سایت و وبلاگ این کار را انجام میدهند.

تبلیغات گوگل ادز چیست

در بخش خدمات تبلیغات در گوگل سایت می توان پلن ها و پکیج های مختلف گوگل ادز را مشاهده و انتخاب نمود، بعد از ثبت نام در سایت می توانید با کارشناسان جاب تیم تماس حاصل فرمایید تا برای ادامه روند راهنمایی شوید. یکی از فروشگاه های اینترنتی گوشی و تبلت تبلیغ گوگل خود را به ما سپرده بود. هنگامی که شما در گوگل یک عبارت را جستجو میکنید، در بالا و پایین صفحه، شاهد نتایجی خواهید بود که همراه با کلمه Ad (یا تبلیغ) نمایش داده شدهاند. آنچه از این مقاله آموزشی سازیتو آموختید، مهمترین موارد در ارتباط با کار با گوگل ادز بود. کاربری که دنبال خرید یخچال است، نیازی به دیدن بقیه محصولات شما ندارد و این کار امکان دارد که او را سردرگم کند. بدون فراخوان عمل امکان دارد کاربران سردرگم شوند. پس در کار با گوگل ادز، برخورداری از قریحه تجاری و دانش بازاریابی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

ثبت نام در گوگل ادز

حفظ مؤلفهی ارتباط: با استفاده از گوگل ادز، مطمئن میشوید که تبلیغاتتان، درست همان کسانی را که باید هدف قرار دهند، هدف قرار میدهند. این یعنی فقط در ازای نتیجه مطلوب (که همان نمایش محتوای تبلیغ است) به گوگل پول پرداخت میکنید. و حتی می توانید آنها را سفارشی کنید یعنی شکل تبلیغ (مربع، عمودی یا افقی) و اندازه آگهی (ریسپانسیو یا ثابت) را خودتان تعیین نمایید. حتما شما مشتریان زیادی را دیدهاید که از طریق تبلیغات گوگل ورودی زیادی داشتند ولی فروش آنها چنگی به دل نمیزد.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

زمانی می توان گفت گوگل ادز عملکرد مطلوب و کارآیی بالایی داشته که تنظیم، راه اندازی و مدیریت آن به درستی و اصولی انجام شود. گوگل هر ساله پلتفرمهای زیادی را به خدمات خود اضافه میکند که میتوان از طریق آنها به کسب درآمد دلاری پرداخت. پس شما باید به آنها بگویید که چه کاری انجام دهند. بهترین حالت برای این کار باید این باشد که به صورت مستقیم وارد صفحه محصولات گاز شما شود. پیشنهاد قیمت دستی (Manual Bidding): در این حالت شما امکان تعیین قیمت دلخواه را خواهید داشت.

در این سیستم همچنین می توان جزئیات بیشتری مانند ترافیک ورودی بر اساس هر کلمه کلیدی را به همراه هزینه هر کلیک مشاهده نمود. یکی از موضوعاتی که تأثیر مستقیمی در افزایش نرخ تبدیل ورودی به مشتری شما دارد، این میباشد که ورودیهای سایت بتواند به شما اعتماد کند و اینکه بتوانید نظر آنها را جلب کنید تا از خدمات یا محصولات شما استفاده کنند. هزینه های بالقوه دیگری نیز وجود دارد که ممکن است مجبور شوید در نظر بگیرید ، بسته به نوع تجارت ، اهداف بازاریابی و شرایط فردی شما بستگی دارد. اگرچه این سیستم پیچیده است، اما با استفاده از آن میتوانید سود زیادی کسب کنید و حتی با کمترین بودجه بازاریابی، کمپینهای سودآور با CPC های (پرداخت به ازای هر کلیک) پایین اجرا کنید.