نکات مهم در لوله کشی استخر

در ساختمان هایی که سرویس ها و لوازم بهداشتی دارند، آب باید به میزان و با فشار کافی تأمین شود تا این لوازم همواره به نحو مطلوب کار نماید. بعد از آن لوله های آب سرد و گرم مصرفی در طبقات ساختمان توزیع میشود . همراهان گرامی ویلا رز می دونن که ما همیشه سعی می کنیم اطلاعات خودمون و شما رو در رابطه با ویلا ، هزینه های ساخت و … برای تهویه استخر باید هوای آن به بیرون کشیده شود و هوای تازه از دریچه­ها و همان فضای راهرو ها جایگزین شود، اگر ما هوای تازه را توسط فن و هواکش به این محیط تزریق کنیم فشار هوا در محوطه استخر بیشتر از فضاهای بیرونی خواهد شد و بوی کلر و مواد داخل استخر در فضاهای جانبی حس می­شود. سپس با ترکیب آب و هوا سیال سازی را انجام داده و توسط هوا، پمپاژ آب را انجام میدهد. اگر قصد خرید پمپ آب برقی را دارید؛ باید به شما توصیه کنیم که پمپ آب برقی برای مکان های کوچک مناسب بوده است و به همین دلیل آن را به عنوان پمپ آب ساختمان نیز می شناسند. ساخت و نصب لوله های فاضلاب باید با استفاده از مواد مقاوم و نشست ناپذیر در برابر آب و بخارات مضر حاصل از هوای فاضلاب باشند؛ نصب باید با مهارت و اجرای مناسب و استفاده از مصالح مرغوب انجام شود.

اینطور گفته می شود که در ساختمان سازی از لوله های فلزی، پلاستیکی و یا سیمانی برای انتقال مواد استفاده می شود و زمانی که لوله کشی ساختمان انجام می گیرد این نوع لوله ها در جای مناسب خود جایگذاری خواهند شد. همچنین باید دقت داشته باشید که لوله ها حین جابه جایی در مسیری که آفتاب به آن ها میخورد قرار نگیرند و با یک عایق مناسب آن ها را در مقابل نور محافظت کنید. زمانی که پمپ خاموش شود، یک فشار معکوس در خط ایجاد می گردد که باعث کشیده شدن آب حاوی کلر به سمت تجهیزات قبلی می شود.

پمپ های مکانیکی صنعتی همچنین می توانند در سیال پمپ شده توسط پمپ ها غوطه ور شوند یا در خارج از سیال قرار سایت airconditioner1 بگیرند. تنظیمات این کلیدها و همچنین جنس، برند و نوع تولید کننده آن ها تاثیری روی میزان عملکرد برای فشار آب های بسیار پایین یا ارتفاعات بسیار بالا نخواهد داشت. پیمانکار بایستی , گذشته از اجرای کار , محل و مقدار ترک های ما یحتاج برای عبور لوله ها را در کف , سقف و دیوار , در نقشه های کارگاهی , مشخص و معلوم نماید و آنگاه برای تأیید دستگاه محاسبه بفرستد . پیمانکار مکلف است نقشه ها و ویژگی ها فنی , نقشه های جزئیات و داده ها مرتبط با محل نصب و چگونگی اتصال لوله به اسباب و اثاث بهداشتی و دیگر مصرف کننده های آب سرد و آبگرم مصرفی را آیتم محاسبه و در اختیار گرفتن قرار دهد و در نقشه های کارگاهی چگونگی اتصال لوله ها بهاین اسباب و اثاث بهداشتی را مشخص و معلوم نماید و در قدمبعدی جهت تأیید دستگاه محاسبه بفرستد . برای مطالعه بدون نقص این اصول پیشنهاد می شود که به نشریه شماره ۱۲۸ – ۲ اداره رئیس و طرح ریزی به عنوان ( ( ویژگی ها همگانی تأسیسات مکانیکی ساختمان ها ) ) مراجعه فرمائید .

بازسازی لوله کشی آب , لوله کشی رادیاتور , لوله کشی فاضلاب و لوله کشی گاز از انواع لوله کشی هستند که ممکن است به صورت لوله کشی روکار یا توکار اجرا شوند. یکی دیگر از مزایای داشتن این محصول با کیفیت این است که وقتی کار می کند ، صدای کمی تولید می کند که باعث مزاحمت در خانه و یا برای دیگران نمیشود. لوله های پی وی سی در برابر مواد شیمیایی مقاوم بوده و قطر بسیار کمی دارند. برای دوری از یخ زدن آب و هم وارد داخل شدن فشار ناشی از رفت وآمد وسایل نقلیه می بایست آن را در عمق قابل قبولی نصب کرد متاع لوله برای ساختمان ها معمولی بایستی از مدل پی او سی فشار حاذق , مسی و یا این که پلی اتیلنی باشد . جدول زیر نمایش دهنده لیست خدمات تاسیسات ساختمان در شیراز به همراه آدرس و شماره تلفن آن ها می باشد؛ ردیف هایی که برچسب VIP دارند دارای صفحه اختصاصی در وبسایت پی جو می باشند. بنابراین گفته می شود که همیشه کار لوله کشی ساختمان خود را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید. دیگ های فولادی با توجه به ظرفیت گرمایی مورد نظر به صورت مجموعه یک پارچه ساخته می شوند.

اما وقتی آب گرم مصرفی باز شود، سوپاپ به جای قبلی خود بر می گردد تا آب به سمت مبدل ثانویه برود. نصب کنتور معمولا در باطن ساختمان یا این که در باطن تراس پس از در محل ورود انجام می شود تا دسترسی سادگی برای مأمورین اداره آب مهیا شود . همچنین برای اطلاع از قیمت روز و یا خرید مخزن تحت فشار پمپ آب می توانید به “فروشگاه ما برای خرید منبع تحت فشار” مراجعه کنید. گاهی پیش میآید که در اثر نشت آب، ساختمان بهمرور سست شده و هیچیک از ساکنان نیز از آن اطلاع ندارند. مهم تریم مزیت این نوع لوله کشی، پیدا کردن محل نشت آب و یا ترک لوله به سرعت و بدون نیاز به کندن کف و دیوار ها است.

برای اتصال کانال لوله کشی آب شهر به لوله کشی درون ساختمان از بست های منحصر به فرد به کار گیری می شود در گزینش مسیر انشعاب توجه فرمائید که چه بسا الامکان مسیر بدون واسطه و سوای پیچوخم بسیار باشد . پروسه لوله کشی بایستی راست , صاف و تا آنجا که مقدور است بدون واسطه و در خطوط موازی با دیوارها , سقف ها و کف های ساختمان عملیاتی شود . پمپ را پیش از نصب بوسیله عایق های صوتی عایق بندی کنید تا از میزان سر و صدای آن تا جای ممکن بکاهید. همانطور که گفتیم، در این بین استفاده از فوم های لوله مقاوم و همچنین پوشاندن لوله هایی که در لوله کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند از جمله مهمترین نکات است که باعث افزایش عمر آن ها خواهد شد و نیاز شما به تعمیرات را حذف خواهد کرد. آب سرد و آب گرم، توسط لوله های بالا رونده به طبقه دوم می رسد تا در آن طبقه بین وسایل بهداشتی موجود توزیع شود. مهمترین نکته در این مورد این است که فاصلهی لولههای موازی آب سرد و گرم باید استاندارد باشد و در فاصله ای استاندارد کنار هم موازی قرار بگیرند که این استاندارد برای منازل مسکونی و اداری، فاصله بین لوله آب سرد و گرم در یک خط لولهکشی حداقل ۵ سانتیمتر و حداکثر ۱۰ سانتیمتر تعیین شده است.

سیستم های لوله کشی آب ساختمان باید طوری طراحی ، اجرا و تنظیم شوند که بتوانند آب را به مقدار کافی تأمین کنند؛ همچنین به هنگام استفاده ی عادی، سیستم های جدید و یا سیستم های بازسازی شده باید از نظر نشت و مشخص شدن هر گونه عیب و نقص آزمایش شوند. فرآورده درپوش موقت احتمال دارد از فولاد یا این که مس باشد . یکی از دلایل شایع این است که آب شهری به صورت مستقیم به پمپ متصل نشده است و بعد از قطع شدن آب ، آب تانکر تمام می شود و در نتیجه پمپ هوا می گیرد که با وصل شدن آب هم مشکل حل نمی شود. خطوط لوله نبایستی از شبکه هوا , باطن دودکش , چاه بالا بر , اتاق تابلوی برق و اتاق ترانسفورماتور عبور نماید . بهتر است قبل از اجرایی کردن و خواباندن لوله ها در مسیر آنها را با سایر موارد اعم از مسیر برق کاری، نصب تجهیزات بهداشتی و … اجرا و تعمیرات برق و تاسیسات آب و فاضلاب ساختمان در کنار سیستمهای حرارتی برودتی به تخصص های ویژه ای در زمینه های مختلف نیاز دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

به طور کل، اینطور می گویند که از لوله کشی در صنایع مختلف استفاده می شود و اینطور نیست که تنها به ساختمان های مسکونی اکتفا کرد. لازم است بدانید که هر پکیجی که از برندهای معتبر خریداری می کنید، اغلب دارای گارانتی های دو تا سه ساله هستند به همین دلیل اگر به سراغ پکیج هایی با برندهای نامشهور و بی کیفیت بروید، نمی توانید از گارانتی های معتبر استفاده نمایید. تعمیرات لوله کشی فاضلاب بهتر است توسط شرکت ها و افرادی که تجهیزات و تخصص کافی در این زمینه دارند انجام شود تا مشکل ایجاد شده به صورت دقیق و کارشناسی شده صورت بگیرد تا شما را از شر انفاق بوجود آمده نجات بدهد. سومین نکته این است که هنگام نصب لوله های فاضلاب ساختمان وزن زیادی روی آنها اعمال نشود. در هنگام وقفه اتفاق افتاده در کار نصب , چه در آخر هر روز کار و چه نخست هر تعطیلی موقت کارخانه , بایستی نسبت به بستن دهانه های گشوده لوله ها با درپوش موقت مبادرت کرد .

اگر در انتخاب آموزشگاه لوله کشی ساختمان دقت نظر داشته باشید و به مباحثی از قبیل شیوه آموزش، سرفصل ها، مجوزها، استاد و پشتیبانی توجه داشته باشید مطمئن باشید که می توانید در یک بازه زمانی کوتاه آموزش صفر تا صد لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب ساختمان همچنین آموزش لوله کشی توالت ایرانی و فرنگی، وان، سیستم های گرمایشی و غیره را به طور کامل یاد می گیرد. بسیاری از افراد هنگام ثبت نام تنها قیمت و هزینه دوره را ملاک قرار می دهند و توجهی به سرفصل ها یا شیوه آموزش ندارند. برای ساختمان های مسکونی و اداری باید آب خالص، سالم و گوارا را با اتصالاتی عاری از خطرِ جریان معکوس یا پس مکش تأمین کرد.

کلیه لوله های فاضلاب، دریچه های بازرسی قابل دسترسی داشته باشند. دریچه های بازدید باید به تعداد کافی در سیستم لوله کشی آب ساختمان پیش بینی شوند تا امکان تمیز کردن لوله ها به هنگام گرفتگی فراهم شود. برای خرید پمپ آب باید با انواع آن آشنا باشید تا بتوانید مناسبترین آن را برای منزل خود تهیه کنید و فشار آب را به حداکثر خود برسانید باید بداند قیمت فروش پمپ آب با توجه به نوع کار و جنس آن متغبر است. البته معمولا به دلیل اینکه پیش از ساخت ساختمان انجام می گیرد فردی که میخواهد در ساختمان زندگی کند آن ها را نخواهد دید اما هرگونه سهل انگاری در این زمینه می تواند به ضرر فردی شود که در خانه زندگی می کند. با برنامه ریزی درست، صحیح، اصولی و از روی نقشه و با پیش بینی و آینده نگری عمر مفید ساختمان چندین برابر خواهد شد. در واقع بعد از مدتی ممکن است که مشکل نشتی در این زمینه پیش بیاید و شما باید هزینه های بسیار زیادی را برای تعمیر لوله های خود خرج کنید. لوله کشی آب سرد و گرم بایستی نزدیک دیوارها، تیغه ها و سقف ها اجرایی شود و از انجام آن به صورت کف خواب پرهیز شود و یا حداقل، محل لوله های عمودی را باید به صورتی در نظرگرفت که طول لوله کف خواب به میزان حداقل ممکن باشد.

در جایی که امکان دسترسی به شبکه ی فاضلاب بهداشتیِ شهری فراهم باشد، فاضلاب ساختمان های مسکونی را باید به آن متصل کرد. قادر است متغیر باشد , همینطور تعداد طبقات ساختمان و واحدهای مو جود در آن در لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و چه بسا لوله کشی فاضلاب آن موءثر است و براساس این معیارها نقشه لوله کشی تهیه و تنظیم می شود . مثلا در ترکیدگی لوله کشی که زیرکار است و مشخص نیست عمق و میزان خرابی لوله کشی چه میزان است , نمیتوان هزینه دقیقی برای اجرت و حتی لوله و اتصالات مورد نیاز را برای آن مشخص نمود . چطور طراحی دکوراسیون آشپزخانه را انجام دهیم؟ البته می توان گفت که اصلی ترین استفاده از لوله کشی در ساختمان است چرا که نیاز برای انتقال آب، گاز و همچنین فاضلاب به طور همیشگی در آشپزخانه ها و همچنین سرویس های بهداشتی دیده می شود.

معمولا میتوانید اورینگ های اصلی را که در لوله کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند از نمایندگی های مجاز خریداری کنید. نیاز به سیستم لوله کشی برای توزیع آب و گاز در بخش های مختلف ساختمان و همچنین برای تخلیه زباله ها مورد نیاز است. این بخش در واقع از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ممکن است که انجام ندادن یک لوله کشی مناسب و صحیح، شما را دچار مشکلاتی کند که تعمیر و همچنین برطرف کردن آن ها مدت زمان زیادی به طول بینجامد. باید برای حفاظت از لولهها از پوششهای مناسب و استاندارد به عنوان عایق استفاده کنید. پیشین از نصب کنتور آب در محل عبور عابر پیاده جلو ساختمان در مسافت دستکم ۵۰ سانتی متر از دیوار یا این که درب پارکینک روی لوله انشعاب کلیدی ساختمان نصب می شود و بوسیله یک غلاف ساقه شیر حفاظت و به تراز آورده می شود و یک درپوش فلزی کوچک در کف پیادهرو روی آن نصب می شود تا محل آن را معین نماید در هنگام تعمیرات اصلی ساختمان آّب با این شیر جدا و وصل می شود . وجود این لوله از هدر رفت آب پرهیز می نمایند چون در محل هایی که مسافت تا منشاء آبگرمکن دوچندان باشد سریعتر به آب گرم دسترسی پیدا میکنیم .