لوله کشی ساختمان در زنجان

وظیفه سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان تخلیه مواد زائد ساختمان به درون چاه سپتیک و یا چاه فاضلاب می باشد. باید به این نکته توجه نمود که با توجه به مجتمع یا تک واحدی بودن ساختمان و یا بسته به مورد کاربری آن (مسکونی باشد یا تجاری) استانداردها می تواند بسیار متنوع باشد. نکته مهمی که در زمان نصب این فیلترها می بایست در نظر داشت این است که در صورت بالا بودن متوسط اندازه ذرات معلق در آب (به عنوان مثال وجود شن، ماسه و یا گل و لای در آب)، نباید تنها از فیلتر الیافی استفاده کرد. بنابراین در ساختمان های مسکونی و تجاری بزرگ انشعاب های متعددی برای لوله کشی آب وجود دارد و این مساله لزوم بالا بودن مقاومت و دوام لوله ها و در عین حال پائین بودن هزینه ها را نشان می دهد.

که چنانچه این روش به صورت غیر اصولی انجام شود مدت کوتاهی پس از لوله کشی ضعف خود را به صورت نشتی مخصوصاً در لوله های رفت و برگشت شوفاژ نشان می دهد. فقط زمانی باید به خانه برگشت که مقامات مسئول اعلام بیخطری کرده باشند. از جمله مهمترین کارهای ساختمان، لوله کشی فاضلاب است که اگر به نحوه صحیح صورت نگیرد سبب آسیب رسیدن به لوله ها می شود. دریافت مشاوره خرید تاسیسات استخر به صورت تلفنی امکان پذیر است و شما در این رابطه می توانید با کارشناسان فروش تاسیسات استخر به صورت اینترنتی در ارتباط باشید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید. خدمات لوله کشی آب و ساختمان به چه صورت است؟ روش هواگیری پمپ آب چگونه است؟ پمپ تصفیه استخر نقش اساسی در راه اندازی و داشتن یک استخر خوب ایفا می کند. وجود نقشه لوله کشی آب علاوه بر سهولت در اجرای لوله کشی آب ساختمان میتواند در آینده به نحوه تعمیرات لوله کشی آب کمک کند . به همین علت اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان باید طبق اصول انجام گیرد که از فرسودگی و ناکارامدی لوله جلوگیری نمود.

فیلترهای کربن فعال بصورت گستردهای در تصفیه آب آشامیدنی در تصفیه خانه ها و منازل استفاده شده و عمدتاً در دو نوع کربن فعال دانهای (Granular Activated Carbon) یا GAC و کربن فعال پودری (Powdered Active Carbon) یا PAC وجود دارد .هرچند هر دو نوع فیلتر اثربخشی قابل قبولی دارند، اما کربن فعال پودری به دلیل برخورداری از سطح تماس بالاتر با سیال نسبت به کربن فعال دانهای از قدرت جذب بالاتری برخوردار است.راندمان عملکرد فیلترهای کربن فعال، به دو عامل مهم بستگی دارد. فیلترهای الیافی اجازه ورود ذرات معلق را به داخل بدنه خود داده و به این ترتیب از توانایی جذب و حذف بیشتری از مواد معلق با سایز میکرونی بسیار ریز برخوردار هستند. پمپ آب نیم اسب، به عنوان کوچکترین پمپ آب خانگی شناخته میشود که برای افزایش فشار آب در خانههای ویلایی یا دو واحده به کار میرود. به طور کلی برای لوله کشی آب متفاوتی استفاده میشود که در ادامه به طور اجمالی این موضوع را بررسی میکنیم.

لوله کشی آب در ساختمان باید مطابق قوانین خاص لوله کشی انجام شود تا آب در ساختمان به طور مناسب گردش یابد و در عین حال دچار ایرادات دیگر در آینده سایت airconditioner1 نشود. در لوله کشی کلکتوری با ساخت یک کلکتور و تعبیه یک باکس یا جعبه کلکتور در قسمتی از آپارتمان یک جفت لوله سرد و گرم به سمت هر عدد شیر اجرا میشود و هر شیر مخلوط سرد و گرم یک انشعاب روی کلکتور آب سرد و یک انشعاب روی کلکتور شیر گرم دارد . در پمپ های سانتریفیوژ، سیال بعد از وارد شدن به پمپ، تنها با یک بار عبور از شیارهای موجود روی پروانه از پمپ خارج می شود. با توجه به روند ساختمان سازی موجود و نیاز همیشگی منازل، ادارات و سایر ساختمان ها به نصب و تعمیر انواع تاسیسات فنی، بازارکار خوبی در این شغل وجود دارد و از آینده شغلی خوبی نیز برخوردار می باشد.

لوله های پروپیلن در اثر ضربه و مواد شیمیایی مقاومت خوبی دارند. 1. گرمایش آب استخر تا دمای تایید شده و همچنین قابل تنظیم باید توسط مبدل های حرارتی و با لوله استخر مخصوص و همچنین متریال های مورد نظر ایجاد شود و مقاومت در برابر موارد مختلف مانند خوردگی، کلر و همچنین اوزون نیز مدنظر است. تنها راه چاره استفاده از پیش تصفیه آب برای ورودی ساختمان است. یک راه ساده و کم هزینه برای حذف کلر و بو از آب، استفاده از فیلترهای کربن کارتریجی هستند. هزینه لوله کشی در هر کدام از روشهای فوق با یکدیگر متفاوت است. پس کاملا واضح است که اگر بخواهیم از لوله کشی به شیوه توکار استفاده کنیم. بدلیل اهمیت موضوع، در چند نوشتار سعی می کنیم روش نصب پیش تصفیه آب ورودی ساختمان را شرح دهیم. بنابراین نگهداری سیستم بخار بسیار حائز اهمیت است. خدمات تعمیر و نگهداری و سرویس استخر و سونا و جکوزی یک امر کاملا تخصصی است و نیاز به اطلاعات و دانش لازم برای این انجام این کار را دارد.

نوع دیگر پمپ های خانگی پر مصرف به نوع بشقابی معروف است. با عنایت به مطالب فوق یکی از لوله کشی های بسیار مهم و اساسی در هر ساختمان، لوله کشی فاضلاب می باشد که لوله های فاضلاب وظیفه انتقال فضولات را به خارج از ساختمان بر عهده دارند و در صورت خرابی در این سیستم، تعمیرات بسیار پر هزینه و پر دردسری را خواهد داشت. فیلترهای پیش تصفیه الیافی از جنس پلی پروپیلن (PP) ساده ترین و پر کاربردترین فیلتر پیش تصفیه آب ورودی ساختمان به شمار می رود. پمپ های رفت و برگشتی را که حجم معینی از سیال را در هر سیکل حمل می کنند، می توان به دو گروه پمپ های رفت و برگشتی و پمپ های دورانی تقسیم کرد. نباید سیمهای سقوط کرده برق را لمس کرد. دستگاه های تصفیه آب در نقطه مصرف (Point of Use): این دستگاه های تصفیه آب تنها در یک نقطه مصرف در خانه قرار گرفته (Point of Use) و آب خروجی آن انشعاب را تصفیه می کنند. دستگاه های تصفیه آب ورودی ساختمان (Point of Entry): اما دسته دوم، دستگاه های تصفیه آب وروی ساختمان هستند که در مسیر خط اصلی ورودی آب ساختمان قرار گرفته و تمامی آب ورودی به منزل را تصفیه می کنند.

لوله کشی آب ساختمان به منظور آبرسانی متناسب از مبدا ورود به ساختمان یعنی کنتور , مخزن و پمپ آب ساختمان آغاز شده و به تمام نقاط مورد نیاز مانند موتورخانه , پکیج , آبگرمکن و شیرالات ادامه پیدا میکند . آب شرب ممکن است با نفت، گازوییل و فاضلاب آمیخته و حتی با جریان برق اتصال پیدا کند. چرا آپارتمانها نیاز به نصب پمپ آب اختصاصی پیدا میکنند؟ برخلاف لوله کشی سنتی یا انشعابی، لوله کشی کلکتوری را نمی توان به صورت روکار انجام داد، زیرا شکل قرار گیری لوله ها بعد از خروج از جعبه کلکتور فقط به صورت توکار است. در طی سالیان طولانی فعالیت در زمینه تصفیه آب ، این سوال را به دفعات از مردم و حتی افرادی که در زمینه تاسیسات آب فعالیت دارند شنیده ایم که دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان را باید به چه شکل نصب نمود؟ لازم به ذکر است که بسته به نتایج آزمایش کیفیت آب و ترکیب آلاینده های موجود و همچنین ترجیحات مشتری، امکان استفاده از ترکیبی از دستگاه های فوق نیز وجود دارد. به صورت خلاصه وار مطرح شد که برای مشکلات ذکر شده چه نوع راه حل هایی را می توان در نظر گرفت.

نخستین گام پیش از اجرای لوله کشی آب تهیه یک نقشه مبتنی بر رعایت اصول لوله کشی آب شامل مسیر لوله کشی , سایز لوله کشی و انشعابات مربوطه میباشد . در برخی ساختمان ها لوله ها را مانند لوله کشی انشعابی از کف ساختمان عبور می دهند اما در ساختمان سازی های مدرن به صورت زیرسقفی اجرا می شود، یعنی لوله های یک ساختمان را در زیر سقف طبقه بالایی عبور می دهند. با پیروی از این استانداردها در اجرای تأسیسات ساختمانی میتوان به اهداف مورد نظر دست یافت. به صورت گسترده اجرای سیستم های تهویه مطبوع در یک ساختمان می تواند به وسیله ی یک سیستم واحد اقدام به گرمایش و تهویه مطبوع نماید. پس به همین دلیل این 4 ساعت را در 500 لیتر ضرب کرده و به همان مخزن 2000 لیتر می رسیم. دلیل نامگذاری این نوع لوله کشی، به خاطر استفاده از وسیله ای به نام کلکتور است. به گونهای که در آینده دچار نشتی و پوسیدگی و… هنگام لوله کشی باید توجه داشته باشید، لوله ها از مکان هایی که در معرض سرما یا گرمای شدید قرار می گیرند عبور داده نشوند چون انجماد لوله باعث ترک خوردن و نشتی آب می شود .

قبل از اینکه پروژه خود را به دست هر کسی بسپارید، یک بررسی کلی انجام دهید. استفاده از این لوله ها به مراتب کمتر ازانواع دیگر است. در مواردی که آب چاه هم دارای شن و ماسه و هم گل و لای باشد، بهتر است ابتدا از یک فیلتر دیسکی و در ادامه از فیلتر شنی برای تصفیه آب استفاده نمود. حتی در مواردی هنگام بازدید، ایرادات اساسی را در طراحی و نصب پیش تصفیه آب ساختمان مشاهده کرده ایم. در مواردی که باید آب اضافی را از یک منطقه خاص بیرون کشید ، استفاده میشود. این کار باعث میشود از هزینههای اضافی که ممکن است در آینده به وجود آید جلوگیری شود. عملیات شستشوی معکوس (Backwash) فیلتر شنی هم بصورت دستی و هم بصورت اتوماتیک، بسته به نوع شیر کنترلی نصب شده روی فیلتر امکان پذیر است. مهمترین مزیت فیلترهای دیسکی، سادگی نصب، حجم نسبتاً کم و از همه مهمتر، امکان شستشوی مجدد آن بدون نیاز به تعویض قطعات داخلی آن می باشد. یک لوله انشعابی نیز برای آبیاری و شستشوی حیات نیز بایستی در نظر گرفته شود. برای لوله کشی آب گرم نیز یک انشعاب از رایزر اصلی وارد وسیله حرارتی شده و از خروجی آن لوله آب گرم را خارج می کنند.

یک درپوش فلزی کوچک در کف پیاده رو روی آن نصب می شود تا محل آن را مشخص کند تا موقع تعمیرات اساسی ساختمان، آب با این شیر قطع و وصل شود. بر روی پلاک الکتروموتور ها اطلاعاتی دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد که کاربر میتواند با مراجعه به کاتالوگ موتور از آنها آگاهی یابد. اما در برخی از ساختمانها که کنتور جداگانه آب دارند یک لوله معمولا با قطر ۲۵ یا ۳۲ از کنتور به طور اختصاصی به سمت واحد کشیده میشود . امروزه با پیشرفت علم و فناوری و ساخت ساختمانهایی با رعایت استانداردهای ایمنی، امنیت و سلامت افراد بیش از گذشته تامین میشود. این پمپها را بسته به میزان فشار هوا، بالاتر از مخزن آب نصب میکنند که این نیرویی که برای مکش کردن استفاده میشود، از میزان هد یا حداکثر ارتفاع آبرسانی پمپ، کم میکند. در اثر این فرآیند تبدیل رطوبت به بخار اتفاق می افتد.

بهترین ماده مورد استفاده در این فیلترها که از نظر قدرت جذب و طول عمر به مراتب نسبت به سایر انواع مواد فیلتراسیون برتری دارند، کریستال شیشه فرآوری شده هستند که امروزه به دلیل همین مزایای ذکر شده روز به روز بیشتر مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. عملکرد سیستم هواکش لوله های ونت به این صورت است که گازهای فاضلاب قبل از ورود به فضای منزل درون آب حل می شوند و بوی بد توالت از این طریق حذف می شود. پمپهای دیسک توخالی: (همچنین بهعنوان پمپهای دیسک خارج از مرکز یا پمپهای دیسکی چرخشی توخالی شناخته میشوند)، مشابه کمپرسورهای پیمایشی، دارای یک روتور استوانهای هستند که در یک محفظه دایرهای محصور شده است. در کروکی های ساده که در یک طبقه شامل: سرویس بهداشتی و آشپزخانه می شود که مساحت آن از ۵۰ متر بزرگتر است. فکر کردن به این موضوع که پمپ آب هیچ وقت خراب نمی شود و هزینه ای بابت تعمیر پمپ آب نخواهیم پرداخت عملاً غیر ممکن است. طرز کار آن به این صورت می باشد که ساختمان هایی که دارای افت فشار آب می باشند با تهیه این گونه پمپ ها و با نصب آن در مسیر انشعاب اصلی یا فرعی هر واحد آب را از شاه لوله یا مخازن ذخیره آب گرفته و آن را با فشار مناسب به انشعاب مصرفی تزریق می نماید و به این شکل افت فشار آب منازل از بین می رود.

اگر بالای علامت “T” شکل روی شیرها، در جلوی یک مسیر لوله قرار گرفته باشد، نشاندهنده این است که شیر در وضعیتی قرار گرفته است که مسیر عبور آب در آن لوله را مسدود کرده است. شکل استفاده از رایزر اصلی آب در داخل ساختمان در روش انشعابی به این صورت است که برای هر محل مصرف یک انشعاب از سر لوله گرفته شده و در انتها کل مسیر لوله کشی به یکدیگر مرتبط می شوند. فیلترهای الیافی معمولاً دارای انواع مختلفی از جمله فیلترهای نخ تابیده و یا پلی پروپیلن Melt Blown هستند که پس از جذب ذرات معلق و نفوذ آنها در فیلتر و به تبع آن افزایش افت فشار خط، میبایست با یک فیلتر جدید جایگزین شوند. آب از داخل شیارهای باریک موجود در این صفحات عبور کرده و ذرات معلق در آنها باقی می مانند. از جمله مزایای لوله کشی صحیح آب ساختمان انتقال صحیح آب در ساختمان است. امروزه تقریبا همه افراد از پمپ آب در منازل و ساختمانهایشان استفاده میکنند و ممکن است پمپ آب ساختمان دچار مشکل بشود و نیازمند تعمیر باشد. برای جلوگیری از وارد شدن موها به داخل زهکش از روکشهایی استفاده میکنند. قانوناً این وسیله به منظور تامین آب مورد نیاز ساختمان باید آب را از درون مخزن به شبکه آبرسانی هدایت کند.