شارژ کارتریج چیست؟ شارژ کارتریج پرینتر و تعویض کارتریج تونر کپی

شارژ کارتریج چیست؟ شارژ کارتریج پرینتر و تعویض کارتریج تونر کپی

سرویس تخصصی کلیه قطعات کارتریج جهت بهینه سازی عملکرد دستگاه و کاهش استهلاک قطعات. قطعاً می توان عمر کارتریج تونر را با تعویض درام کارتریج در طی فرآیند پر کردن افزایش داد. اگر با دقت از آن استفاده نشود این امر باعث شکسته شدن اجزای اصلی کارتریج می شود. اگر شما به طور منظم از آن مراقبت نکنید آسیب دیدن کارتریج به مراتب بیشتر است و دیگر قابلیت استفاده و شارژ کردن را نخواهد داشت و برای جایگزین کردن کارتریج نو باید هزینه زیادی را متحمل شوید.

در کارتریج هایی که دارای چهار منبع مجزا هستند؛ تزریق جوهر در هر منبع به صورت جداگانه ای انجام می شود. پس از عملیات پر کردن کارتریج باید از قسمتی که شارژ را انجام داده اید با فشار، هوای جوهر را به سمت هد هدایت نمایید تا اصطلاحا کارتریج را هواگیری نمایید. برای این کار می توانید از سوراخی که شارژ را انجام داده اید، فوت نموده و جلوی هد کارتریج دستمال کاغذی نگهدارید و با خروج جوهر و رنگی شدن دستمال کاغذی اطمینان یابید که کارتریج هواگیری شده باشد. اگر همه ی مراحل را به درستی انجام دهید، کارتریج شارژ می شود و آماده استفاده خواهد شد. کارتریج سامسونگ ML-1640 مناسب برخی از پرینترهای لیزری شرکت سامسونگ مانند ML-1640 و ML-2240 می‌باشند که قادر هستند تا 2000 برگه را چاپ کند.

تکنسین های شرکت امدادچاپگر با تخصص و تجربه کافی در خدمت شما کاربران عزیز هستند. اینکه هر کارتریج چند بار شارژ می شود، بستگی به انتخاب کارتریج اصل و طرح و میزان انتظار شما از کیفیت چاپ دارد. اگر کارتریج‌های اصل را انتخاب کنید، می‌توانید پانزده الی سی بار، شارژ کارتریج را انجام دهید. این رقم با در نظر گرفتن بیشترین تعداد دفعات شارژ و با گرفتن پایین‌ترین کیفیت گفته شده است. اما اگر می‌خواهید کارتریج اصل همان کیفیت همیشگی را داشته باشد، بهتر است نهایتا ده بار شارژ کارتریج را انجام دهید.

از ۸ هزار تومان گرفته تا ۵۰ هزار تومان که همه آن‌ها ادعا در نوع پودر استفاده شده دارند. متأسفانه بعضی از پودرها یا کارتریج‌های اورجینالی که در بازار وجود دارد، فیک بوده و برخی از تعمیرکاران به جای اورجینال آن‌ها را به فروش رسانده یا استفاده می‌کنند. از این رو به هزینه‌های خیلی پایین یا خیلی بالا نباید توجه کرد. همچنین اینکه هزینه بالای شارژ کارتریج hp نمی‌تواند نشان دهنده بالا بودن کیفیت پودر مورد استفاده باشد. در رابطه با شارژ کارتریج‌های جوهر هم، همان‌طور که گفتیم، قبل از انجام این‌کار حتما باید با یک کارشناس مشورت کنید.

هر چه زودتر جوهر پرینتر تمام شود، شارژ کارتریج هم به تبع آن باید زودتر انجام شود. همچنین لازم است با در نظر گرفتن قیمت جوهر پرینترهای لیزری، می توان این موضوع را از عوامل موثر بر هزینه شارژ کارتریج در نظر گرفت. یکی از ویژگی های پرینترهای لیزری این است که میتوانند تا 2000 صفحه را چاپ کنند و کیفیت این صفحات نیز به دلیل متنی بودن چندان اهمیت ندارد. اما شارژ چاپگرهای جوهر افشان معایبی را به دنبال دارد که پس از فهمیدن آن ممکن است که از این کار خودداری کنید. تعمیر کارتریج لیزری سیاه و سفید و رنگی در مرکز شارژ کارتریج hp.

  • شارژ کارتریج در محل تهران مزایای فوق‌العاده‌ای دارد و دردسر رسیدن به مرکز شارژ کارتریج اداریز کالا و ماندن در ترافیک را از جلوی پای شما بر می‌دارد.
  • شارژ کارتریجپرینترهای لیزری و دستگاه کپی توسط مجرب ترین تکنسین های ماشین های اداری انجام می شود.
  • در مرحله هفتم آموزش شارژ کارتریج hp، باید جوهر را داخل سرنگ بریزید.
  • همچنین حواستان به اتمام جوهر بوده و پس از اتمام سریعا آن را شارژ کنید.
  • پودر اورجینال تنها توسط کمپانی کارتریج‌ها استفاده می‌شود و هیچ کمپانی پودر شارژ خود را در بازار عرضه نمی‌کند.
وایپر بلید هم در مرحله بعدی جدا شده و کارتریج کاملا شارژ تونر توشیبا تخلیه می گردد. پس از تزریق تونر یا جوهر به داخل کارتریج، تمام بخش های باز شده مجددا بسته می شوند. البتهشارژ کارتریج پرینتر کنوناین راحتی نیست و مراحل و جزئیات دارد که باید با دقت هرچه تمام تر و به شکل کاملا صحیح و بی نقص انجام شوند.

فیوزر نیز بعد از اینکه درام، تونر را بر روی کاغذ می‌ریزد، وارد عمل شده و با گرما دادن به تونر موجب هک شدن نوشته‌ها و تصاویر بر روی کاغذ می‌شود. به همین دلیل است که وقتی کاغذ از دستگاه پرینتر خارج می‌شود، کمی داغ است. تعمیر درام و فیوزر به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود چراکه تعمیر هیچ یک از این قطعات مقرون‌به‌صرفه نیست از طرفی هم درام و هم فیوزر از قطعات مصرفی پرینتر هستند که دیر یا زود فرسوده شده و باید تعویض گردند. اگر با ارور خالی بودن کارتریج، بعد از شارژ آن مواجه می‌شوید باید بدانید مشکل از چیپست است.