خرید ضد آفتاب صورت محافظت کامل پوست با انواع کرم و لوسیون

وقتی مدت زمان قرارگیری شما در برابر تابش افزایش می‌یابد، مقدار spfکاهش پیدا می‌کند. بنابراین ضد آفتاب استاندارد برای پوست‌های نرمال دارای spf 50 است. تمامی این ضدآفتاب ها دارای ماده فعال کننده ویتامین D بر روی پوست بوده و و از سراماید برای آبرسانی عمیق به پوست استفاده می‌کنند. علاوه بر این پنج کرم ضدآفتاب های مای فارما دارای نیاسینامید با خواص ضد چروک و پیری هستند. از طرف دیگر بیشتر این کرم‌ها در ساختار خود از آلفا بیزابول به عنوان ضد حساسیت بهره می‌برند. کرم های ضدآفتاب مای با spf 30 تا spf 90 برای استفاده در تمامی وضعیت‌های تابش خورشید مناسب بوده و حتی از روشن‌ترین و حساس‌ترین پوست‌ها محافظت می‌کند.

مای فارما نیز دارای دو کرم و یک کرم ژل ضدآفتاب فاقد چربی است که هر سه دارای spf 50+ هستند. لاین اصلی مای نیز در spf های 30، 50 و 60 خود، کرم‌ های‌ ضدآفتاب فاقد چربی را تولید کرده است. بچه‌های بزرگ‌تر نیز می‌توانند از پیراهن ‌های آستین بلند، شلوارها و کلاه‌ها، به‌ ویژه لباس‌های دارای فاکتور محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش بهره ببرند. خرید ضدآفتاب های معدنی برای کودکان توصیه میشود، زیرا کودکان مواد شیمیایی را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به بزرگسالان جذب می‌کنند. معمولاً افراد از محافظت از پوست سایر اعضای بدن غفلت می کنند.

ضد آفتاب ضد لک سیمپل اس پی اف ۳۰ مدل Protect ‘n’ Glow Triple Protect moisturiser spf 30

خرید ضد آفتاب صورت محافظت کامل پوست با انواع کرم و لوسیون

افرادی با پوست معمولی یا پوست خشک، بهتر است از محصولات ضد آفتابی استفاده کنند که در آن‌ها از مواد مرطوب کننده بهره https://shalba.com/ برده شده باشد. SPF با استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب بر روی یک ناحیه از پوست و مشاهده اینکه چقدر طول می کشد تا پوست محافظت شده از آفتاب در مقایسه با پوست محافظت نشده در کنار آن، کمترین آفتاب سوختگی را داشته باشد، به دست می آید. به عنوان مثال، اگر پوست محافظت نشده (بدون ضدآفتاب) 10 دقیقه و پوست محافظت شده (با ضدآفتاب) 150 دقیقه، بدون آفتاب سوختگی دوام بیاورد، به این معنی میباشد که ضد آفتاب مورد نظر دارای SPF 15 میباشد. موقع خرید ضدآفتاب، توجه داشته باشید که SPF 30 دو برابر SPF 15 نیست و تفاوت آنها در درصد محافظتشان مشخص میشود. در زیر میزان مراقبت پوست در برابر اشعه UVB با مقادیر مختلف SPF را مشاهده میکنید.

  • به طور مثال وجود یک آنتی اکسیدان یا آبرسان در ضد آفتاب، از پوست شما در برابر آسیب‌های ناشی از آفتاب بیشتر محافظت خواهد کرد.
  • با توجه به زاویه خورشید در اواخر بهار و اوایل تابستان، حفاظت از پوست در این ماه ها بسیار مهم است.
  • پوست آقایان نیز همانند خانم ها نیاز به ضد آفتاب دارد اما آقایان می توانند در صورت در دسترس نبودن ضد آفتاب مخصوص آقایان، از ضد آفتاب های بدون رنگ نیز استفاده نمایند.
  • تقریبا دو بند انگشت ضد آفتاب برای صورت و سه بند انگشت برای صورت، گردن و لاله گوش کافی است.
در هنگام انتخاب ضد آفتاب تنها به SPF آن توجه نکرده و خواص دیگر آن را مطالعه کنید. به طور مثال وجود یک آنتی اکسیدان یا آبرسان در ضد آفتاب، از پوست شما در برابر آسیب‌های ناشی از آفتاب بیشتر محافظت خواهد کرد. در حدود نیم ساعت پیش از خروج از منزل از مقدار مناسبی ضد آفتاب بر روی پوست صورت خود استفاده کنید تا به خوبی جذب پوست شود. برای استفاده از ضد آفتاب ها فراموش نکنید که آن را هر دو ساعت یک بار تمدید کنید. وقتی خارج از منزل هستید، تقریباً هر دو ساعت یک‌بار و بعد از شنا کردن و تعریق، کرم ضد آفتاب خود را طبق دستورالعمل روی بسته کرم تجدید کنید. فراموش نکنید که به قسمت‌های بدون پوشش دست، پا، گردن، گوش‌ها و بالای سرتان (در صورتی که مو آن را نمی‌پوشاند) هم کرم ضدآفتاب بزنید.

انواع شیشه شیر + راهنمای جامع خرید شیشه شیر

مرطوب کننده های دارای SPF انتخاب خوبی برای پوست های خشک هستند. هنگام انتخاب یک ضدآفتاب، به یاد داشته باشید که لایه ضخیمی از آن برای محافظت از نور خورشید مورد نیاز است. متخصص پوست بر مبنای نوشته های روی برشور فنی و علمی درون کرم و همچنین شناخت شرکت های تولید کننده کرم ضد آفتاب و همچنین بر مبنای نوع پوست فرد، یک کرم ضد آفتاب مناسب را معرفی می کند. امروزه برای انواع پوست کرم‌های ضد افتاب مختلفی تولید شده است پس هنگام خرید ضد افتاب مناسب با پوست خود را تهیه کنید.