خدمات سرویس و نگهداری استخر

در مورد جنس تجهیزات مورد استفاده در تاسیسات استخر خانگی نیز می توان گفت به دلیل استفاده از کلر و اسید در آب استخر ، حتی الامکان باید از بکار بردن تجهیزات فلزی دوری نموده و به جای آن از متریال های غیرفلزی استفاده کرد که خوشبختانه امروزه تمامی آن ها قابل سایت airconditioner1 دسترس می باشند. حتی گاهی برخی از تجهیزات نیازمند قرار گرفتن بر روی سازه هستند. آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان دوره های آموزش لوله کشی ساختمان و آموزش برق ساختمان را با تمرکز بر یادگیری عملی کارآموزان و بصورت تخصصی در کارگاههای مجهز ارائه می دهد. وصاله ها در دو نوع جوشی و یا پیچی ( دنده ای ) تولید و استفاده میشوند. پمپ های جابجایی مثبت هم به چند مدل شامل پمپ رفت و برگشتی، پمپ پیستونی شناور، پمپ دیافراگمی، پمپ دورانی، پمپ لب، پمپ پره ای، پمپ پیش رونده خلاء، پمپ پیش رس و پمپ پیچوار یا اسکرو تقسیم میشوند. همه تبدیل به کارهایی طولانی و سخت میشوند. تاسیسات مکانیکی مهمترین بخش تاسیسات ساختمانی است و ساکنین به طور روزمره با آن سر و کار دارند. بهتر است تمام کارهایی که باید انجام شود و نحوه پرداخت در یک قرارداد کتبی انجام شود تا در حین کار و پایان کار به مشکل برنخورید.

لوله کشی آب در داخل ساختمان از این قسمت به بعد کاملاً سلیقه ای است. این پمپ ها به طور گسترده ای برای مصارف خانگی مانند تامین آب چاه ها ، افزایش فشار آب برای مصارف ساختمانی ، صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از گوشی های هوشمند، به راحتی قادر به یافتن سرویس کار برای انجام خدمات مورد نظر خود از طریق گوشی خواهید بود. بعد از تماس شما، کارشناسان مجموعه جهت بررسی های لازم و تحلیل نقشه برای پیاده سازی محل دقیق لوله ها به آدرس مورد نظر اعزام می شوند و بعد از تاییدات نهایی به لوله کشی ساختمان می پردازند.

در ادامه هر آنچه باید در رابطه با پمپ بدانید، از جمله انواع پمپ، نحوه عملکرد و استفاده از پمپ را به صورت کامل ارائه داده و شما را برای خرید بهترین پمپ راهنمایی می کنیم. در ساختمان های مسکونی یا اداری ، باید فشار حداقلی برای ساکنین تامین گردد ، در غیر این صورت ، لوله کشی آب کارایی خود را از دست خواهد داد. تقریبا هر لوله کش با تجربه بر این نکته تاکید دارد که لوله کشی ساختمان ارتباط تنگاتنگی با ایمنی ساختمان دارد ، با بررسی مطالعات انجام شده در می یابیم که علت بسیاری از ریزش ها در ساختمان های قدیمی و فرسوده ، ریشه در نم دادن تدریجی لوله ها ناشی از لوله کشی غیر اصولی ساختمان در طول سالیان متمادی دارد. از لحاظ قرار گیری لوله ها در سطح زمین نباید فراموش شود که لوله کشی نه آن قدر سطحی باشد که در یک کندن گودال معمولی یا عبور ماشین های سنگین مثل کامیون ها احتمال آسیب دیدن لوله ها باشد ، و نه آن قدر عمیق که فشار خاک زیادی به لوله ها وارد شود و یا دسترسی به لوله ها برای تعمیر و نگهداری غیر ممکن گردد. در نظر داشته باشید که بعد اغاز اتمام پروژه، ضمانت نامه ای در جهت تضمین خدمات انجام شده به صورت مدتدار به شما عزیزان ارائه می شود.

لوله کشی آب آشامیدنی باید به گونه ای باشد که آبی عاری از هر گونه مواد اضافی که باعث بیماری یا آلودگی می شود، فراهم کند. عبور آب از شیر بسته باعث سرمایش یا گرمایش بیش از حد و در نتیجه به هم زدن کنترل و هدر رفتن انرژی می شود. برای پیدا کردن چنین نیروی حرفهای و با تجربهای، میتونین از متخصصین سلام ساختمان هم کمک بگیرین. ایجاد تهویه هوا و مجرای خروج سیلابها، ایجاد محل دفع فضولات انسانی، جابهجا کردن سنگها، تعبیه جای مناسب آتش، محل امن جهت نگهداری و ذخیره مواد غذایی همچنین ایجاد موانع برای جلوگیری از ورود حیوانات وحشی و درنده اولین گامهایی بودند که انسان اولیه در راه زندگی برداشت و امروزه در سازهها برای آن واژه تأسیسات را به کار میبریم. ، از جمله مسائلی است که در عرصه امکانات رفاهی مطرح می شود ، به گذشت زمان انسان ها برای این که آب (که جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان است ) را همیشه در دسترس خود داشته باشند ، اقدام به انجام لوله کشی ساختمان کردند. هزینه لوله کشی روکار به مراتب از لوله کشی توکار کمتر است.

امروزه، برای لوله کشی فاضلابها از لوله پلیکا استفاده می کنند و این نوع لوله ها را به کمک چسب پی وی سی به هم متصل میکنند؛ اما در گذشته برای انجام اینکار از لولههایی از جنس چدن استفاده میشده است. شیر یکطرفه باید فقط در یک جهت به آب اجازه عبور دهد و از نوع فنردار با نشیمن آب بند باشد. 2. از اونجایی که بیشتر اوقات اجرای لوله کشی با یکسری عملیاتهای دیگه در ساختمان همزمان است، باید به مراقبت و محافظت از لولهها و بقیه وسایل توجه کرد. برای محاسبه قیمت لوله کشی ساختمان در بخش پکیج بدون کنده کاری به صورت روکار یا توکار را میتوانید به صورت متری محاسبه کنید . قیمت لوله کشی گاز در خرده کاری نیز از حدود 300 هزار تومان آغاز شده و ممکن است تا چند میلیون تومان هزینه لوله کشی گاز چندین متری شود . تخصص بیشتر و مسولیت خطیری که لوله کشی گاز برعهده دارد و همچنین ابزارلات گران قیمت تری که یک لوله کش گاز به همراه دارد , باعث میشود که قیمت لوله کشی گاز در متراژهای بالا از متری 80 تا 120 هزار تومان بسته به سایز لوله متغیر باشد .

سیستم آبرسانی شاهرگ حیاتی ساختمان به شمار میرود. لوله کشی ساختمان ها برای انتقال گاز و مایعات انجام میشود. لوله کشی در ساختمان به دو صورت توکار و روکار انجام میشود. یکی از نکاتی که به شدت در لوله کشی مهم است ، خوردگی لوله ها می باشد . به علاوه در لوله آب باید فشار لازم و مورد نیاز اهالی منطقه را تامین نماییم . از خوبیهای این نوع لوله کشی این است که میشه به اون انشعاباتی رو اضافه کرد. یکی از لوله کشیهای مهم و حساس ساختمانی، لوله کشی گاز است. 3. امکان دسترسی به لولهها یکی از اصول اساسی و مهم در لوله کشی ساختمان است. به دلیل این که عموما استخرها با موادی چون سیمان ساخته شده اند، جنس نفوذ پذیری داشته و آب به راحتی میتواند از آنها عبور کند. اینکار همچنین منجر به کاهش فشار آب مصرفی همسایگان شده و همانگونه که در گفته شد سبب اعتراض و نارضایتی آنها خواهدشد. در صورت تمایل به دریافت خدمات راگاسرد چه اقدامی باید بکنید؟ هزینه هایی مانند کنده کاری و نصب لوازم جانبی و شیرآلات از جمله مواردی است که باید در قرارداد لوله کشی نوشته شود.

این پمپ ها می توانند خشک شوند: نیازی به روغن کاری ندارند و از نوع خودکار هستند. در این نوع محاسبات ، لوله کش بر اساس تجربه و مدت زمان صرف شده در لوله کشی هر واحد ، هزینه های جانبی مانند نیروی کار و 4 رقمی را به کارفرما ارائه می دهد و با کمی چانه زنی در یک قیمت واحد توافق می کند. اتحادیه تاسیسات مکانیکی هرساله به منظور شفافیت در نحوه محاسبه لوله کشی ساختمان اجرای تاسیسات مکانیکی یک نرخنامه منتشر میکند , اما به خاطر اینکه ممکن است تفاوتهای زیادی در نوع اجرا و متریال در ساختمانهای مختلف وجود داشته باشد , میشود این نرخنامه لوله کشی ساختمان را فرمالیته تلقی کرد , اما وجود این نرخنامه میتواند ما را در تعیین نهایی و توافق بین مجری و کارفرما یاری نماید . همچنین بهتر است هزینه لوله کشی ، انجام شده و در انتهای هر قسمت نوشته شود ، زیرا در این روش نه کارفرما و نه پیمانکار لوله کشی تحت فشار نیستند. از ویژگیهای لوله پلی پروپلین، قیمت مناسب، وزن کم، اجرای آسان، شکلپذیری بر اثر تغییردما، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی است.

به طور کلی، تهیه لیست تاسیسات ساختمانی را معمولا شرکت های ساختمانی بر عهده می گیرند. در گذشته بیشتر لولههایی که برای انتقال آب گرم و سرد استفاده میشدن، فلزی بودن و به صورت روکار اجرا میشدن که مشکلات زیادی مثل زنگزدگی رو به همراه داشتن. برق در یک مجموعه مثل آپارتمان طوری تقسیم گردد که هرگاه خواستیم برق قسمتی را قطع کنیم، برق بقیه قسمت ها قطع نگردد. 1. محل قرارگیری لولهها باید طوری انتخاب بشه که لولهها در معرض منجمد شدن قرار نگیرن. مشکلی دیگر که متاسفانه در لوله کشی های غیراصولی به وفور مشاهده می گردد ، مشکل جریان معکوس فاضلاب است ، به طوری که در این مورد ها ، فاضلاب در خلاف جهتی که می بایست حرکت کرده و عملکرد لوله ها به کل مختل می شود . لذا همه ی لوله ها به همین دلیل یک شیب در دل خود دارد. باید از لوله کشی فاضلاب استفاده کرد. سطح زیر مخزن باید یکدست و صاف و تراز باشد. برای همین این مورد در اجرای فاضلاب تاکید می شود که در هنگام لوله کشی ، حتما و حتما به کمک وسایلی مانند شیلنگ تراز ، شیب دار بودن لوله فاضلاب کنترل شود. جهت مشاهده راهنمای کامل انتخاب پمپ آب خانگی به “این مطلب” مراجعه فرمایید.

در لوله کشی های آب سرد و گرم برای اتصال لوله ها به یکدیگر ،تغییر جهت دادن لوله،ویا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده میشود که به آنها وصاله یا اتصالات مینامند. لاذم به ذکر است این شاخه از تأسیسات به عنوان یک رشته تحصیلی کامل در مدارس و دانشگاه ها تدریس می گردد. این واحد، سطح، غلظت و میزان کلر و ph آب استخر را دائماً اندازهگیری میکند. به همین علت کلر باید بصورت مداوم وارد آب شود. این امر (وارد کردن هوای تازه) موجب خواهد شد تا سلامت افراد به خطر نیفتد و راندمان کاری افزایش قابل توجهی داشته باشد. بست کاری هر عدد 20000 تومان و آهن کشی و ساپورت بندی لوله کشی هم بصورت وزنی محاسبه میشود . لوله کشی فاضلاب نیز کمتر به صورت روکار اجرا میگردد . پمپ حرارتی، دارای یک فن است که هوای محیط را به داخل کشیده و آنرا از میان کویل اواپراتور (Evaporator) که در پیرامون دستگاه قرار دارد، عبور می دهد.

واحدهای بارگیری هوا عموما شامل یک جعبه عایق میباشد که امکان دارد شامل: قفسههای فیلتر یا اتاق، فن (یا دمنده)، گرمایش، خنک کننده و رطوبت، آستناتورهای صدا و دمپر شود. متاثر از رشد و افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ، بسیاری از واحدهای ساختمانی با مشکل کاهش و کسر فشار آب روبرو هستند. البته در کشور ما، تأسیسات ساختمانی در مقابل سازههای ساختمانی اهمیت کمتری دارد، آیا همانقدر که مصالح و مواد به کار رفته در ساختمان اهمیت دارد، جنس لولهها، تهویه مناسب خانه، عایق بندی، رفتوآمد آسان بین طبقات، ایمنسازی برای جلوگیری از ورود حیوانات و حشرات و بسیاری از جنبههای دیگر تأسیسات ساختمانی مهم نیستند؟

نصاب توالت فرنگی با توجه به تجربه بالایی که دارد قادر است انواع توالت فرنگی: یک تکه، دو تکه، فرنگی وال هنگ، دیواری و توکار را به صورت کاملا استاندارد با آب بندی مناسب نصب نماید. با انتخاب فاصله مناسب بین تجهیزات بهداشتی، شرایط مناسب برای تعمیر آنها می تواند فراهم شود. وجود لایه فوم علاوه بر افزایش ضخامت و ایجاد استحکام سبب کاهش انتقال حرارت از جداره مخزن شده و در شرایط آب و هوایی گرم و سرد، دمای داخل مخزن را در مدت طولانی تری ثابت نگه می دارد. اجرت لوله کشی برای واحد 100 متری با همین شرایط حدود 7 تا 8 میلیون تومان است. اما از طرفی کلا شیب لوله ها نباید از حد خاصی بیش تر شود ، چرا که اگر این شیب زیاد باشد ، سرعت آب در لوله بسیار بالا رفته و در مکان هایی که خم داریم ، به شبکه ضربه وارد می شود ! دقت در اجرای لوله کشی فاضلاب خیلی اهمیت داره، چون کوچکترین مقدار نشت یا گرفتگی در اون هم باعث پیچیدن بوی بد و خسارت زدن به ساختمان میشه.

لولههای توکار در برابر خم شدگی، ترکیدگی و پوسیدگی خیلی مقاوم هستن. در روش کلکتوری مقدار نشتی به حداقل میرسه و ما معمولا با پوسیدگی مواجه نمیشیم. در صورتی که از افرادی هستید که از گرما بیزار بوده و با آب و هوای سرد سازگاری بیشتری دارید ، بهترین فصل برای رفتن به این روستا برای شما فصل زمستان است که طبیعت این روستا با برف پوشیده شده و منظره زیبایی به آن می بخشد. این خوردگی ها ، در صورتی که در طول زمان ادامه یابد ، می تواند مشکلاتی جدی ایجاد کند ( مثل ریزش سقف !) لذا حتی الامکان می بایست از لوله های پلیمری استاندارد استفاده شود.