جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی-اخگرتابش

از این رو، تقسیم بندی سیستم های تهویه مطبوع مطابق با نوع سیال به صورت زیر انجام می‌شود. این سیستم ها در هر واحد از ساختمان به شکل مستقل تعبیه شده و بنابراین، دارای عملکردی مستقل از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی سایر برند اخگرتابش واحدهای مسکونی هستند. به طور کلی این سیستم ها در دو نوع سرمایشی و گرمایشی در دسترس می‌باشند. نوع ساختار و محل قرارگیری سیستم های تهویه مطبوع را می‌توان یکی از روش های دسته بندی آنها دانست. بنابراین تجهیزات مورد استفاده در این شیوه را می‌توانیم در دو گروه سیستم های تهویه مطبوع متمرکز یا مرکزی و غیر متمرکز تقسیم بندی کنیم.

چیلر ها

البته در این روش فن دستگاه از طریق دریچه‌ای که در پشت دستگاه قرار دارد، هوای تازه را وارد محیط می‌کند. در این روش با وجود اینکه هزینه‌های مربوط به سیستم هوارسان مرکزی کاهش می‌یابد، اما به دلیل نداشتن فیلتراسیون هوای تازه ایجاد نمی‌شود. اکونوپک از جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی است که می تواند به عنوان بهترین سیستم گرمایش و سرمایش در اماکن بزرگ مانند سوله صنعتی و ورزشی که فضای بزرگی دارند، انتخاب شود.

جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی-اخگرتابش

این امکان را فراهم می کند تا در هر محیطی به طور مجزا دما را کنترل نمود. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید. برای نصب آن نیاز به نصاب حرفه‌ای ندارید و خودتان می‌توانید آن را راه‌اندازی کنید. تکنسین های امدادکار همیشه در بازه زمانی برنامه ریزی شده حضور پیدا می کنند. تکنسین امدادکار همیشه شما را در جریان ایراد پیش آمده قرار می‌دهد و سرویسهای تعمیر و تعویض را تنها با کسب اجازه از شما انجام می‌دهد.

سیستم‌های سرمایشی مانند کولرگازی، اسپلیت (نوع فقط سرد) و کولر آبی که فقط توانایی سرد کردن هوا در فصول گرم سال را دارد، بر اساس عملکرد انواع سیستم‌های تبرید کار می‌کند و انواع مختلفی دارد. برای این کار باید یا تمامی مزایا و معایب این سیستم ها را بشناسید و یا انتخاب و محاسبات آن را بهمهندسان متخصصدر این حوزه واگذار نمایید. در ادامه این مطلب با بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای تهویه هوای انواع ساختمان ها و سوله ها آشنا می‌‍شوید. کولر گازی جزو اصلی ترین و بهترین تجهیزات تهویه هوا از نوع سرمایشی در ساختمان ها به شمار می آید. طرز کار این سیستم تهویه هوا به گونه ای است که مایع مبرد را به نوعی گاز تبدیل می کند. سپس با جذب گرمای محیط، هوای خنک تولید کرده و به محیط انتقال می دهد.

بهترین سیستم سرمایشی منزل؛ بهترین سیستم سرمایش خانگی

همانطور که گفته شد این نمونه از تجهیزات سرمایش و تهویه از اهمیت بالایی در تاسیسات ساختمانی برخوردار اند که به همین علت نیز همواره با استقبال بالایی مواجه می شود و تقاضا برای آن گسترده است. از این رو ما در ادامه ی مطالب به معرفی بهترین دستگاه هایی می پردازیم که این کارایی تهویه مطبوع و برودت فضا را انجام می دهند. چرا که امروزه در ساختمان ها به منظور تامین سرمایش و گرمایش سیستم های بسیاری مورد استفاده قرار میگیرند که ما محبوب ترین این سیستم های سرمایشی را همراه با مزایا و نوع کارکرد هر یک مورد بررسی قرار داده ایم. عملکرد داکت اسپلیت بدین صورت است که گاز مبرد، داخل کندانسور (یونیت خارجی) خنک می شود.

انواع پکیج های دیواری و زمینی گازسوز و برقی، اسپلیت، کولر گازی و کولر آبی از جمله سیستم های سرمایشی و گرمایشی تک واحدی به شمار می آیند. از آنجا که هوا از روی پوشال های خیس عبور کرده است، باعث تبخیر آب پوشال ها شده و چون برای تبخیر شدن به گرما نیاز دارد، این گرما را از هوای بیرون کولر جذب کرده و به این ترتیب هوای داخلی را خنک می کند. با توجه به اینکه تولید سرما در کولرهای آبی از طریق تبخیر آب صورت می گیرد، به این وسیله سرمایشی لقب سیستم تهویه مطبوع تبخیری نیز می دهند.

  • فن کویل‌ها از اجزای مختلفی مانند فن، کویل‌های گرمایش و سرمایش، فیلتر هوا، شیر فلکه و همچنین شیر هوا گیری تشکیل شده‌اند.
  • چیلر، سیستمی سرمایشی با قدرت و ظرفیت بسیار بالا است که برای محیط‌های بزرگ تجاری یا مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • استفاده راحت از سیستم هوشمند و قابلیت برنامه ریزی به صورت روزانه ، هفتگی و ماهانه.
  • به این ترتیب که وسایلی نظیر کولر گازی، کولر آبی و داکت اسپلیت را می توان در دسته سیستم های غیر متمرکز و امکاناتی نظیر چیلرها را در دسته سیستم تهویه مطبوع مرکزی یا متمرکز جای داد.
  • نصب هواساز داکت اسپیلت به شکل توکار درون سقف صورت گرفته و سپس این سیستم به انتقال هوا به اتاق ها و سایر مکان ها با کمک کانال کشی خواهد پرداخت.
  • تولید هوای خنک به وسیله آب، باعث می‌شود که به همراه خنکی، رطوبت را نیز دریافت کنیم.

کمپرسور مبرد (گاز فریون) را متراکم و به سمت فن کویل های موجود در داخل ساختمان هدایت می کند. این دستگاه برای استفاده در ایران بسیار مناسب است زیرا مصرف برق آن اندک و انرژی عمده آن از طریق سوختن گاز تامین می شود. حتی در تابستان با مصرف گاز شهری، سرمایش مد نظر را ایجاد می کند و از هزینه های سنگین برق کاسته می شود. به طور کلی عملیات سرمایش و گرمایش از طریق هواساز با مکش هوای داخلی انجام می‌گیرد.

به غیر از انواع سیستم‌های حرارت مرکزی، وسایلی مانند بخاری‌ها و شومینه‌ها نیز، برای این منظور بکار می‌روند که البته دارای نواقص بسیار نسبت به سیستم‌های حرارت مرکزی هستند. طرز کار داک اسپلیت به گونه است که هوای برگشت در افزایش بازده این دستگاه استفاده می شود. اشغال فضای کم در محیط ساختمانی، اعمال زمان کم جهت تعمیر و نگهداری دستگاه، طول عمر بالا و دارای عملکردی آسان جزو مزایای این سیستم سرمایشی به حساب می آیند. برای اینکه بهترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای شرکت های خود را انتخاب کنید بهتر است ابتدا با انواع مختلفی از این تجهیزات آشنا شده و اطلاعاتی را کسب کنید . به همین علت در ادامه به معرفی برخی از بهترین و مهم ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی در ساختمان ها پرداخته خواهد شد. اگر به نام این دسته از تجهیزات تهویه مطبوع توجه کنید، به سادگی متوجه خواهید شد که آن ها، به طور متمرکز و یا مرکزی در بخشی مشخص از ساختمان جایگذاری شده و انرژی گرمایش مورد نیاز و یا سرمایش مورد نظر را فراهم نموده و به محل های مورد نیاز منتقل می‌نمایند.

سیستم تهویه غیر متمرکز

به طور معمول، در ساختمانی با سیستم گرمایشی و سرمایشی و تهویه ساده و ظرفیت مناسب، هزینه تعمیر، نگهداری و بهره برداری به نسبت کمتر خواهد شد. سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مُدرن دارای انواع متفاوتی است که در ادامه به اختصار به توضیح هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت. این سیستم‌ها علاوه بر ایجاد سرمایش و گرمایش وظیفۀ مهم تهویه هوا و ایجاد هوای مطبوع برای ساکنان و یا کارکنان در آن مراکز است. هر کدام از این سیستم‌ها به شیوه خاصی محیط را خنک می‌سازند، همین امر موجب می‌شود تا انتخاب و خرید یک سیستم سرمایشی ساختمانی کار سختی شود. GHP مخفف بوده و یکی از جدیدترین سیستم‌های موجود در بازار برای سرمایش و گرمایش محیط‌های مسکونی شناخته می‌شود. نوع سوخت مصرفی این سیستم، گاز شهری است، پس در فصل تابستان از مصرف بیش از حد برق جلوگیری می‌کند.

به طوری که با توجه به شکل قرارگیری دریچه فن‌ها، می‌توانید آن‌ها را در هر قسمت از خانه یا دفتر خود مانند سقف، دیوار و حتی روی زمین نصب کنید. آب در داخل موتورخانه در دستگاه‌های حرارتی مانند دیگ بخار یا دیگ آبگرم، گرم می‌شوند و برای گرمایش ساختمان در فصول سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای فصول گرم مثل تابستان از سردکننده آب مانند چیلر استفاده می‌شود آبگرم و آبسرد تهیه شده به داخل کویل‌های مبدل حرارتی اتاق‌ها (مثل فن کویل) ارسال می‌شود. بادبزن یا فن متعلق به این دستگاه هوا را از روی کویل عبور داده و باعث گرمایش یا سرمایش اتاق‌های داخلی ساختمان می‌گردد. در این سیستم جریان مبرد پس از تراکم و تقطیر از یونیت خارجی به یونیت داخلی انتقال پیدا می کند.