برنامه اموزش لوله کشی ساختمان – دانلود

اول از همه لازم هست بدونین که سیستم گازرسانی حتما باید مطابق با استاندارهای شرگت ملی گاز ایران باشه. حتما بخوانید : پیش تصفیه ورودی ساختمان چیست و چه اهمیتی دارد ؟ در جایی که در نقشه ساختمان نیاز به وان یا دوش پیش بینی شده است، پیمانکار جعبه کوچکی در اطراف محل قرارگیری وان تعبیه میکند. ابتدا نقشه لوله کشی آب ساختمان را رسم کنید، طراحی نقشه بر اساس تعداد طبقات ساختمان صورت میگیرد و از طبقه همکف شروع شده و تا طبقات بالاتر ادامه دارد. تصفیه آب ساختمان ،در مجتمع های مسکونی که دارای تعداد واحدهای مسکونی زیادی هستند.

جوشکاری لب به لب، جوش محفظه ای و جوش رزوه ای از انواع جوشکاری برای اتصالات لوله کشی آب سایت airconditioner1 ساختمان می باشند. جنس لوله کشی شوفاژ در گذشته معمولا از لوله اتصالات فولادی سیاه و در حال حاضر مانند لوله کشی آب از لوله اتصالات تک لایه و پنج لایه میباشند که البته نوع پنج لایه کیفیت بهتری برای تحمل دمای نسبتا بالای آب گرمایشی دارد . به علت اوضاع طبیعی حاکم بر منطقه و صیدهای بیرویه در گذشته حیات وحش آن فقیر شدهاست. این مسئله علاوه بر تحمیل آب بهای چندبرابری، موجب خرابی پمپ و اختلال در عملکرد آن و نیز هزینه برق بیشتر نیز می گردد.

حال شاید برایتان سؤال شود که این آب گرم را از کجا تأمین میکند؟ این اطلاعات می تواند در پیدا کردن نشتی ها برایتان مفید و کارآ باشد. پمپ آب خانگی مناسب باید از قدرت مکش خوب برخوردار باشد؛ به طوری که صدای پمپ آب باید از حالت خشکی به صدای کاملاً آرام و ملایم تغییر پیدا کند. یکی از مشکلات رایج به وجود آمده در سیستم لوله کشی ساختمان نشتی و ترکیدگی لولههای آب است. یکی از لوازمی که برای نظافت محیط استخر ، بدون خالی کردن آب آن، بکار می رود جاروی استخر است. اما تصفیه آب خانگی برای تامین آب شرب است . می تواند روزانه ۵۰ تا ۱۵۰ لیتر آب برای مصرف شرب تامین کند. به پمپ آب جلوگیری کرده است. این سبک طراحی، کل سیستم آبرسانی که شامل مخزن ذخیره و پمپ آب است را از صدمات حفظ کرده و بهترین کیفیت آب را ارائه میکند. حال سوال این است که در این موارد طراحی و نصب پیش تصفیه آب ورودی ساختمان چگونه باید باشد؟ بنابه موارد ذکر شده، توصیه میشود دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان را قبل از پمپ آب نصب نمود.

حتما در این روش از لوله پنج لایه استفاده کنید زیرا بادوامتر بوده و انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند. لوله سه لایه سبز فقط در نوع کاربرد می تواند با لوله سفید دارای تفاوت باشد و در نوع مواد اولیه و متریالی که در تولید آن استفاده شده است یکسان می باشد. هر کلکتور شامل شیر هواگیری و شیر متصل و وصل جداگانهایی بوده که در این صورت آب در هر بخش ساختمان به صورت مجزا خواهد رفت در این روش باید از لولههایی با جنس پلیمر و لولههای پنج لایه استفاده کرد جنس لولههای استفاده شده سبب افزایش بازدهی خواهد شد و آسیب کمتری نیز خواهند دید.

حتما آدرس محل تحویل پمپ آب مورد نظرتان را با نهایت دقت وارد کنید تا از این طریق بتوانید در کم ترین زمان ممکن به سفارش مورد نظر خود دست پیدا نمایید. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است اول علت اصلی مشخص شود، اگر علت اصلی کمبود فشار آب گرفتگی لوله باشد باید محل دقیق گرفتگی تشخیص داده شود و سپس اقدامات لازم در این زمینه صورت بگیرد، اگر علت کمبود فشار آب استفاده زیاد از زانویی است حتما با تعمیرکاران سرویس تکنیک تماس برقرار کنید و با صرف هزینه سیستم لوله کشی ساختمان را تغییر دهید. پس شما باید فکری هم به حال آب ورودی منزل بکنید. به عبارت دیگر پس از نصب پیش تصفیه ورودی منزل، همچنان آبگرم کن و پکیج شما رسوب خواهد زد. در صورتیکه اگر تصفیه آب مرکزی خانه پس از پمپ نصب شود، ممکن است فشار بالای وارد شده به کارتریج ها موجب شکستن آنها، در رفتن درپوش و لایه های محافظ شده و نهایتا حجم زیادی از کربن وارد لوله کشی ساختمان ها شود. اما صداهایی مثل صدای صدای تق تق، صدای ضربه و نیز احساس لرزیدن لوله های آب به عوامل بسیاری بستگی دارد.

آب خروجی از آنها کاملا تمیز و صاف و بدون هیچ آلودگی و رسوب خواهد بود . ۳- درون پیش تصفیه در خانه ، آب با فشار شهری در جریان بوده است . اما باید بدانید پیش تصفیه ورودی ساختمان نمی تواند آهک و گچ حل شده در آب را بگیرد. در روش انشعابی در صورت ترکیدگی قسمتی از این سیستم آب کل ساختمان قطع خواهد شد همچنین استفاده از یک کنتور آب مشترک در ساختمان دردسرهای زیادی به بار خواهد آورد. این کار باید با دقت زیادی انجام گیرد. در فیلتر کربن، زمان تماس با کربن کمتر شده و میزان حذف کلر و مواد شیمیایی کمتر شود. ۵- بدلیل عبور آب با فشار کمتر از فیلترها، امکان خراب شدن فیلتر تصفیه آب و خروج کربن از کارتریج بسیار کمتر خواهد شد. یکی از معایب این مورد افت فشار آب در طبقات بالا است که هرچه طول ساختمان بیشتر باشد فشار آب نیز کمتر خواهد شد.

اگر مجتمع مسکونی یا ساختمان شما دارای پمپ آب ورودی ساختمان است. در برخی ساختمان ها و خصوصا مجتمع های مسکونی از یک مخزن بزرگ جهت ذخیره و نگهداری آب شهری استفاده میشود. پیش تصفیه آب ساختمان ترکیبی از یک تا ۳ فیلتر تصفیه آب بزرگ است .که می تواند گل و لای، شن و ماسه، لجن و خزه، زنگ لوله های آب شهری و ذرات معلق درشت را از آب ورودی ساختمان حذف کند. ۲- از ورود گل و لای، لجن، خزه، جلبک و … ۱- از ورود شن و ماسه به داخل پمپ جلوگیری کرده. در پمپ هایی که دارای مخزن تحت فشار هستند، این نوع طراحی سبب میشود که از برخورد شن و ماسه به تیوپ جلوگیری کرده و نگذارد تیوپ پاره شود. بدین ترتیب، فیلتر الیافی قبل از مخزن، میتواند شن و ماسه، گل و لای، لجن، جلبک، خزه و سایر ذرات معلق آب را گرفته و سبب میشود آب ذخیره شده در مخزن زلال باشد. در قرن اول، اولین لولههای سربی در اروپا ساخته شد و در سال 1652، اولین سیستم لوله کشی آب شیرین با کندههای خالی درختان در بوستون راهاندازی شد.

این مورد هم میتواند تا حد بسیار زیادی کم شدن فشار آب را از بین ببرد. لوله کش باید دقت زیادی داشته باشد و لوله کشی ساختمان را طبق اصول مهندسی و شرایط جغرافیایی و اقلیمی آن منطقه انجام دهد. با این همه این یک قاعده کلی نیست و میتوان آن را بعد از پمپ نیز قرار داد. امیدواریم که با خواندن این مقاله، پاسخ سوالاتی که در مورد طراحی استخر در ذهنتان شکل گرفته را بیابید. تنظیم کننده شیر فشار شکن آب: تنظیم کننده فشار آب برای کمک به تثبیت فشار آب در خانه شما طراحی شده است و آن را در محدوده خاصی نگه میدارد.

۶- بدلیل فشار پایین تر آب شهری، تماس آب با فیلترها بهتر انجام شده و میزان حذف ناخالصی ها بیشتر میشود. ۴- بدلیل وجود جریان کم فشار در پیش تصفیه ورودی ساختمان ، احتمال نشتی بسیار کمتر از زمانی است که دستگاه تصفیه آب بعد از پمپ نصب بشود. واقعیت این است که ،برای در اختیار داشتن آب شرب نرم و عاری از هرگونه آهک، گچ، شوری و آلاینده های مضری مانند نیترات، نیاز دارید یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یا همان آب شیرین کن RO در آشپزخانه خود نصب کنید. از طرف دیگر، برخی آلاینده های خطرناک مانند نیترات و نیتریت نیز توسط پیش تصفیه حذف نخواهند شد. تصفیه آب ورودی ساختمان چه آلاینده هایی را حذف می کند ؟ فلزات محلول: حضور یون فلزات در آب استخر باعث تغییر رنگ در آب می شود و معمولا هم فلزات آهن، مس و منگنز در آب استخر یافت می شوند، آب استخر شما نباید هیچ گونه فلزی را در خود داشته باشد، در صورتی از وجود فلز دراستخر مطمئن شدید حتما منبع آن را شناسایی کرده و حتی الامکان آن را حذف کنید. حتما برای تعمیر لوله کشی آب ساختمان از تعمیرکاران ماهر و با تجربه استفاده کنید زیرا سرویس و تعمیرات لولههای آب باید با اصول صورت بگیرد تا با خیالی آسوده از این لوله کشی استفاده کنید، زیرا در صورت نصب غیر اصولی لولههای آب و درنظر نگرفتن تمامی شرایط دچار مشکلات عمده خواهید شد.

متخصصان موارد تخصصی از جمله جنس و قطر لوله و فاکتورهای مهم دیگر توسط فرمول های مهندسی و ترفند لوله کشی ساختمان محاسبه می کنند. لوله های آب بایستی با قطر متناسب با مصرف اجرا و تعمیر شوند. اگر اتاقی دارید که در طبقه بالا یا در اتاق زیر شیروانی یا انباری لوله های بزرگ به شکل عمودی و بدون هیچ علت درستی از وسط اتاق عبور داده شده اند به منظور تلاش کردن برای عوض نمودن راه جریان لوله می توانید با به وجود آوردن یک ستون در اطراف آن لوله های بزرگ را مخفی نمایید و طوری طراحی را اجرا نمایید که نقش یک لنگرگاه یا نگه دارنده اشیا تزیینی را بر عهده دارد. یا دوره انجام آن بسیار طولانی میشود.

سپس این لوله متصل شده را از پایین به بالا در بین تمامی طبقات انشعاب خواهند داد. کاهش فشار آب یکی از علامتهای گرفتگی لوله محسوب خواهد شد، در این صورت لازم است در ابتدا با دستگاه محل گرفتگی را تشخیص دهید و سپس این گرفتگی را برطرف کنید، اما اگر علت گرفتگی جنس نامناسب لولهها باشد بهتر است تمامی لولههای مصرفی را تعویض کنید. سپس در هر واحد اجرا می شود. در مجرای خروجی مخزن، از یک فیلتر الیافی دیگر استفاده شده تا اگر لجن، خزه و ذرات خاک و غبار به هر علتی وارد مخزن شدند، هنگام خروج، از آب حذف شوند.

همين واکنش موتور در ساير حالت هاي کليد فن نيز با کمي شدت يا ضعف مشاهده مي شود خازن راه انداز موتور فن را از مدار خارج نموده و پس از تخليه به يکي از روش هاي گفته شده در مبحث تست خازن ها آن را آزمايش نماييد اگر خازن معيوب است آن را تعويض نماييد. در رابطه با منابع مصرفی موتور پمپ، تنوع آنها باعث می شود که بتوان در هر شرایطی از موتور پمپ متفاوت استفاده کرد. در هر شرایطی مهمترین نکته ای که افراد هنگام خرید پمپ آب به آن توجه بسیار زیادی دارند، خرید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده می باشد که بتوانند پمپ آب را برای آن ها به طور کامل تضمین نماید. ما سعی کردیم در این مطلب بهطور کامل شما را با لوله کشی آب ساختمان و ایرادات بهوجود آمده رایج برای تمامی افراد آشنا کنیم، اما لازم است بدانید این اطلاعات تا حد بسیار کمی مشکلات شما را برطرف خواهد کرد گاهی اوقات هرچه سریعتر باید با تعمیرکاران تماس بگیرد تا از آسیب دیدن و بهوجود آمدن یک اتفاق خیلی جدی جلوگیری کنید. بهترین روش برای جلوگیری از انسداد لوله ، این است که همه ی افراد خانه بدانند که چه چیزی را نباید در درون کاسه ی توالت بیندازند.