اصول طراحی موتورخانه استخر

اما در برخی موارد ترکیدگی لوله ممکن است در اثر اجرا ناصحیح لوله کشی نشست و تکانهای شدید ساختمان , سوراخ شدن لوله بر اثر مته و اجسام برنده دیگر و موارد این چنینی باشد که تعمیر همان قسمت از لوله کشی مشکل شما را حل خواهد کرد. لوله کشی فاضلاب نیز معمولا با لوله های پلیکا و پوش فیت و به ندرت با لوله های پلی اتیلن جوشی فاضلابی و چدن اجرا میشود . در حال حاضر در ایران برای لوله کشی آب سرد و گرم از لوله های تک لایه پلیمری , پنج لایه پکس PEX ,لوله های گالوانیزه و برای آبرسانی بعضا از لوله پلی اتیلن و پی وی سی استفاده میشود . از بین رفتن چسب بین لوله و اتصال در لوله کشی پلیکا از بین رفتن سرب و آب بندی لوله و اتصالات در لوله کشی چدن از بین رفتن یا از جای در امدن اورینگ در لوله و اتصالات پوش فیت و شکستن اتصال بین لوله اتصالات در لوله کشی پلی اتیلن از دلایل دیگری است که ممکن است باعث نشت لوله فاضلاب شود. بدین منظور بهترین کار این است که یک کارشناس تاسیسات لوله کشی با حضور در محل و ارایه راهکارهای پیش رو و یک برآورد هزینه , مالکین و مدیریت ساختمان را در جریان نوع و تخمین خرابی های و علل آن گذاشته تا تصمیم نهایی توسط مالک ساختمان اتخاد شود.

در ساختمان هایی که سرویس حمام دستشویی و لوازم بهداشتی دارند،آب باید به اندازه و با فشار کافی تامین شود تا این لوازم همواره به درستی کار نمایند. اماکنی که در آن سرویس بهداشتی قرار دارد باید دارای تهویه و روشنایی کافی باشند. البته قابل ذکر است که سیستم روشنایی استخر نیز شامل این قسمت می شود. شرکت اموت باسابقه چندین ساله درزمینه طراحی تاسیسات ساختمان شامل طراحی تاسیسات الکتریکی و همینطور طراحی تاسیسات مکانیکی با رعایت تمام اصول و استانداردهای مدرن از صرف هزینه های گزاف به جهت تعمیر تاسیسات ساختمان و همچنین مصرف بیش از حد متعارف سوخت و انرژی توسط تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی ساختمان جلوگیری به عمل می آورد. همه متریال مورد استفاده در فاضلاب از اصول یکسان پیروی میکنند و فقط در برجهای چندین طبقه بخاطر اینکه , گرفتگی و مشکلاتی که برای یک واحد موجب اختلال در فاضلاب کل واحدها نکند, از یک منهول یا چاهک فاضلاب فرعی و یک چاه اصلی استفاده کرده و هر ازچندی چاه اصلی تخلیه میشود.

لوله کشی گاز نیز با جوشکاری لوله های مانیسمان یا API و اتصالات مانیسمان به صورت روکار و توکار و یا لوله اتصالات درزدار به روش روکار قابل قبول سایت airconditioner1 میباشد . ملزومات بهداشتی لوله کشی باید از متریالی ساخته شوند که پایدار و مقاوم در برابر خوردگی و با سطوح غیر جاذب و بدون جرم گرفتگی پنهان باشند. سیستم های لوله کشی باید طوری طراحی ، اجرا و تنظیم شوند, که بتوانند آب را به مقدار کافی تامین کنند. در لوله کشی آشپزخانه جزیره نیز لوله آب و فاضلاب از کف قسمت میانی جزیره به سمت لوله اصلی انشعاب گیری میشوند . در چیدمان سرویس بهداشتی توالت ایرانی نیز بایستی کاسه توالت ایرانی طوری طراحی شود که به سمت قبله قرار نگیرد. تنها نقاطی که لوله کشی فاضلاب به تنهایی وجود دارد , مکانهایی هستند که آب حاصل از بارندگیها را به سمت چاه یا فاضلاب شهری هدایت میکنند . سوراخ شدن لوله کشی فاضلاب بیشتر در اتصالات لوله فاضلاب رخ میدهد که این مساله بیشتر در سیفون توالت و بر اثر ضربه زدن برای باز کردن راه آب صورت میگیرد.

این بازسازی ممکن است از ابتدای لوله کشی ساختمان باشد یا فقط به داخل واحد و پس از شیرفلکه های ورودی واحد انجام شود. تعویض لوله کشی ساختمان شامل تعویض لوله رایزر و شاخه های اصلی آب, فاضلاب و شوفاژ از بیشترین موارد احتمالی است. انواع سیستمهای گرمایشی: در مناطق با آبوهوای سرد برای خانههای شخصی و ساختمانهای عمومی از گرمایش مرکزی (شوفاژ) برای گرمکردن استفاده می کنند. شیر پیاده رو یا شیر قطع و وصل مخروطی: این شیر در فاصله ۵۰ سانتی متری از ملک نصب می شود و توسط غلافی که بر روی آن گذاشته می شود، امکان قطع و وصل برای مأمورین شرکت های آب و فاضلاب وجود دارد. برای تعیین فاصله این سه وسیله از یک مثلث فرضی در طراحی نقشه لوله کشی ساختمان بهره میگیرند .

در این مدل از پمپ ها، حداکثر هد در دبی صفر اتفاق نمی افتد. و دور موتور 2900 دور در دقیقه قادر است حداکثر ارتفاع (سر) 38 متر و حداکثر دبی 40 لیتر در دقیقه را برای مصرف کننده فراهم کند. در طراحی لوله کشی فاضلاب , پارامترهای نظیر مساحت و زیربنا , پلان سازه , تعداد واحدها و پراکندگی کفشورها و خروجی فاضلاب سرویسهای بهداشتی تعیین کننده تعداد رایزرها , قطر لوله های اصلی و محل قرار گرفتن رایزرهای بالارونده فاضلاب است . از جمله مزایای لوله کشی صحیح آب ساختمان انتقال صحیح آب در ساختمان است، به گونهای که در آینده دچار نشتی و پوسیدگی و…

بازسازی لوله کشی در قسمت های مشاع ساختمان های آپارتمانی, بازسازی لوله کشی در داخل آپارتمان و یا بازسازی کلی ساختمان های ویلایی که هر کدام بخش های مختلفی را شامل میشوند. پوسیدگی رایزر لوله های آب و شوفاژ, عدم شیب بندی مناسب, گرفتگی و انسداد مکرر و یا نشتی لوله کشی فاضلاب از دلایل نیاز به تعویض لوله کشی ساختمان در قسمت های مشترک هستند. 4- بازسازی و تغییر دکوراسیون منزل یکی از دلایل بازسازی لوله کشی های شوفاژ بازسازی آپارتمانهاست که در قسمت بالا تا حدودی به آن اشاره شد. 6- سوراخ شدن و ترکیدگی لوله شوفاژ یکی از مواردی است که بیشتر در ابتدای فصل سرما و ادامه آن اتفاق میافتد. روی برخی پمپها این مقدار بر اساس واحد مترمکعب بر ساعت که علامت اختصاری آن (M3/H) است محاسبه میشود.

در نوشته رفع نشتی لوله آب راجع به تعمیرات مقطعی و جزیی لوله کشی آب توضیحات کاملی داده شده و در این قسمت بیشتر به تعویض لوله کشی ساختمان میپردازیم. بازسازی لوله کشی فاضلاب به سبب حجم بزرگ آنها و میزان خرابی که بوجود می آورند, کار بسیار هزینه بر و با تخریب بالایی میباشد . ولی کارشناسان اداره آب و فاضلاب حداقل میانگین حداقل حجم مورد نیاز را برای هر واحد مسکونی ۲۵۰ لیتر در نظر می گیرند . ممکن است در خرابی لوله های مشاع ساختمان, ایرادات موجود در لوله کشی یک یا چند واحد را آزار بدهد, اما با این حال به دلیل مشترک بودن همه واحدهای ساختمان ناچار هستند که برای افزایش طول عمر و همچنین حسن همجواری با همسایگان اقدام به تمکین برای بازسازی لوله کشی ساختمان در مشاعات باشند. اما اکثر مالکین خانه ترجیح میدهند از بازسازی لوله کشی به علت هزینه , وقت و تخریب زیاد اجتناب کنند. از آنجا که در اکثر خانه های قدیمی لوله کشی آب سرد و گرم فلزی است, حداقل آنها را بازسازی و لوله کشی پنج لایه یا تک لایه را بجای آنها جایگزین نمایید. وجود یک طراحی اولیه جزو اصول اجتناب ناپذیر در اجرای لوله کشی ساختمان بوده و این حفظ این طراحی نیز میتواند در آینده برای تعمیرات احتمالی و پیدا کردن مسیر عبور لوله کشی های مختلف کمک کند.

در طراحی لوله کشی , رایزر اصلی فاضلاب , بایستی نزدیکترین فاصله ممکن به سرویس بهداشتی باشد تا شیب بندی موجب افزایش ضخامت کف آپارتمان نشود . برای شما کمی سخت و گیج کننده باشد در این مقاله از تهران پایپر سعی داریم تا شما را با انواع لوله کشی ها و مزایا و معایب هر کدام از آن ها آشنا کنیم. این نوع سیستم ها می تواند به صورت کانال کشی هم ایجاد شود که داخل سطح خنک کننده یا گرمایش از درون لوله ها جریان داشته باشد تا سطح را خنک یا گرم کند. لوله کشی فاضلاب بسته به موارد پیش امده که برخی از آنها را در ادامه مطلب ذکر میکنیم اغلب مورد تعمیرات مقطعی و جزیی و تعویض اتصالات قرار میدهند تا تغییرات کلی فاضلاب. یکی از مهمترین شاخصه های تعمیرات و نگهداری، افزایش میزان رفاه ساکنین است. این امر به این دلیل است که اگر غیر از این باشد در قسمت پمپاژ پمپ شاهد هدر رفتن هیدرولیکی هستیم و در نهایت این کار کارایی پمپ کاهش پیدا می کند و پمپ دیگر قادر به ایجاد فشار مناسب نمی باشد.

برای آشنایی با نکات و ترفند لوله کشی ساختمان این مطلب را تا پایان مطالعه کنید. آشنایی با تاسیسات فاضلاب مانند: سیفون، کف شور و … در عین حال در طراحی لوله کشی فاضلاب بایستی لوله کشی های افقی در کمترین طول ممکن رسم و اجرا شوند تا افزایش شیب بندی مزاحمتی برای بالاآمدن کف و کاهش شیب لوله فاضلاب باعث گرفتگی و ته نشین شدن رسوبات نشود . در این مطلب متخصصان فروشگاه و گروه تاسیساتی نوری با در نظر گرفتن مطالب قبلی بیان شده، نکات جدید درباره اجرای لوله کشی ساختمان – کلیات آبرسانی ساختمان را خدمت شما همراهان گرامی ارائه خواهند داد. بازسازی و نوسازی لوله کشی فاضلاب ساختمان با پلیکا و پوش فیت ,تبدیل لوله چدنی به لوله کشی پلیکا و پوش فیت , بازسازی و تعمیرات لوله کشی گاز ساختمان , تعمیرات مقطعی , کلی و جزیی لوله کشی آب , گاز , شوفاژ , پکیج , موتورخانه و فاضلاب. دریچه های بازدید باید به اندازه کافی در سیستم لوله کشی پیش بینی شوند تا امکان دسترسی و نظافت لوله ها به هنگام گرفتگی فراهم شود.

از طرفی هم به خاطر کیفیت و راندمان کاری بالایی که مدل های متنوع دستگاه پمپ آب خانگی از خود نشان می دهد سبب شده تا این محصول تنها و بهترین راه حل برای از بین بردن مشکلات مربوط به کم آبی باشد. سپس با توجه به مبالغ پیشنهادی و میزان سابقه و مهارت، بهترین لوله کش را انتخاب کنید. این فیلترها مناسب استفاده برای استخرهای عمومی هستند چرا که فیلترهای کارتریجی و دیاتومه برای کنترل میزان آلودگی بالا مناسب نیستند. در ساختمان های امروزی که با تکیه بر هوشمندسازی ساخته می شوند به راحتی می توان کنترل تمام سیستم های تاسیساتی را به دست گرفت. نکته: برای پیشگیری از این مشکل بهتراست از ست کنترل میزان فشار در پمپ آب استفاده کرد. همچنین فشار شبکه لوله کشی شهری معمولا از ۲ بار تا ۴ بار متغیر است و معمولا اطلاع دقیقی از این فشار وجود ندارد .

جهت اجرا , تعمیرات و بازسازی لوله کشی ساختمان و برآورد قیمت لوله کشی با ماتماس بگیرید. لوله کشی ساختمان در ابتدا تنها شامل امکانات آبرسانی می شد اما پس از چندین دهه شامل همه ی امکانات مورد نیاز در یک ساختمان گشت و با پیشرفت وسایل و تنوع امکانات رفاهی زندگی، لوله کشی ساختمان نیز دارای حوزه های متنوع و تبدیل به حرفه ای کاملا تخصصی شد. یکی از مهمترین قسمتهای طراحی لوله کشی آشپزخانه است , زیرا چیدمان سینک , ماشین لباسشویی , ظرفشویی , ساید , گاز و پکیج میتواند بر کل لوله کشی یک ساختمان اثر مستقیم بگذارد . بسته به سیستم گرمایشی و سایر شرایط ساختمان نیز لوله کشی گرمایشی شوفاژ و گاز در رده های بعدی اهمیت قرار میگیرند. در بازسازی یک آپارتمان باید در هنگامتغییرات دکوراسیون تمام لوله کشیهای آب گاز فاضلاب و شوفاژ مد نظر قرار بگیرد تا در انتهای کار با مشکل مواجه نشوید. راههای افزایش فشار آب ساختمان، آپارتمان و ویلا در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار گرفته است و متاسفانه به دلیل سالها بی توجهی به مشکلات کم آبی در سطح کلان بسیاری از ما با این مشکلات مواجه شده ایم. بازسازی لوله کشی آپارتمان ها ممکن است علل متفاوتی داشته باشند.

لوله کشی پوش فیت , لوله کشی پلیکا ( پی وی سی ) یا UPVC , لوله کشی پلی اتیلن و لوله کشی چدن از لحاظ متریال از انواع لوله کشی فاضلاب هستند. UPVC ( یو پی وی سی ) که نخستین بار در سال 1912 تولید آزمایشگاهی شد بر پایه سنگ نمک و نفت تشکیل شده که طی فرآیندی شیمیایی و پس از گذار از چندین مرحله به پودری سفید رنگ بدل میشود که UPVC ( یو پی وی سی ) نام دارد. تفاوتهای اصلی لوله کشی آب و فاضلاب بخاطر این است که لوله کشی آب معمولا بالارونده است و لوله کشی فاضلاب پایین روند و تحت فشار نبودن لوله کشی فاضلاب در اکثر موارد باعث شده که لوله کشی فاضلاب بر پایه شیب بندی و جاذبه زمین و به دلیل دفع مایع توام با جامدات از لوله های قطورتر استفاده میشود . لوله کشی گرمایش از کف فقط با لوله های پنج لایه قابل اجراست .