آموزش PLC زیمنس

آقای مهندس همایون فرد همچنین بیش از 10 سال سابقه تدریس در آموزشگاه های فنی حرفه ای و همچنین موسسات معتبر کشور را دارا می قیمت plc باشند. پس می توان اینگونه گفت که مهم ترین کاربرد ماژول های ورودی و خروجی تطبیق دادن سیگنال های دستگاه های ورودی با پی ال سی می باشد. پی ال سی ها یک کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می باشند به عبارتی دیگر می توان گفت که پی ال سی ها یک نوع کامپیوتر خاص می باشند که در شرایط صنعتی خاص برای کارکرد قابل اطمینان طراحی شده اند. CPU ها داده های برنامه را ذخیره و پردازش می کند در حالی که ماژول های ورودی و خروجی، PLC را به بقیه دستگاه ها متصل می کند.

  • PLC علاوه بر دستگاه های ورودی و خروجی، ممکن است نیاز به ارتباط با سایر سیستم‌ ها داشته باشد به همین دلیل PLC ها مجموعه ای از پورت ها و راه های ارتباطی ایی را ارائه می دهند تا بتوانند با دیگر سیستم ها ارتباط برقرار کنند.
  • همچنین تصمیم به تشکیل گروه مجازی گرفته ایم که به جرات می توان گفت کمتر سوالی در آن بدون جواب می ماند.
  • یکی از بخش‌های اصلی هر سیستم کنترل در صنعت، نحوه نمایش اطلاعات پروسه در حال اجرا برای اپراتورها یا به اصطلاح سیستم HMI است.
  • حتی اگر چراغ فالتی روی یک ماژول روشن است و حدس زده می‌شود که اشکال مربوط به این ماژول است باز هم پیشنهاد می‌شود که قبل از دستکاری کردن ماژول وضعیت آن در نرم افزار چک شود.

قابلیت برنامه ریزی این نوع پی ال سی به وسیله دکمه و صفحه کوچک تعبیه شده یا کامپیوتر وجود دارد. لوگو ماژولار در نسخه‌های متفاوتی با ولتاژهای ورودی متفاوت در دسترس است. مدل‌های دیگر آن شامل مدل استاندارد و مدل مقرون به صرفه است که بدون کنترل پنل و صفحه نمایش ارائه می‌شود. مدل‌های لوگو ورژن 7 و لوگو ورژن 8 زیمنس می‌توانند با سایر پی ال سی‌های لوگو، کنترلرهای SIMATIC و یا پنل‌های SIMATIC ارتباط برقرار نمایند.

لوگو ورژن 8 مدل LOGO12/24 RCE

آموزش PLC زیمنس انتقال داده بین ماژول های I/O یا بین سطوح بالاتر PLC زیمنس از طریق یک ماژول رابط صورت می گیرد. راه اندازی و پارامترسازی درایو AC سری SINAMICS Drive را شروع کنید. تمامی دوره ها برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، کودکان کار و نیازمندان رایگان می باشد. به دلیل اینکه استهلاک مکانیکی ندارند به عمر مفید سیستم به اندازه قابل توجهی افزوده می‌شود. در حال حاضر می توانید از تخفیف دویست و پنجاه هزار تومانی استفاده نمایید. در صورتی که تمامی نکات گفته شده در یک آموزش همراه هم وجود داشته باشند، می توانید از یک آموزش عملی و مفید استفاده نمایید.

حجم زیادی از سیگنال‌ها را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و در صنایع مختلف، طرفداران زیادی دارد. بر این اساس، برای تشکیل یک PLC واحد و یکپارچه، می توان عناصر اساسی مانند ورودی و خروجی، CPU و ماژول های قدرت را مونتاژ کرد. قابلیت پشتیبانی از کارت های سخت افزاری مختلف از ویژگی های PLC های ماژولار است. علاوه بر این ، PLC ماژولار به کاربر اجازه می دهد چندین ماژول ورودی و خروجی را اضافه کند . لازم به ذکر است که افزودن ورودی و خروجی به این نوع PLC متناسب با توان و توان پردازنده است.

سری پی ال سی زیمنس s7-1500

این مجموعه در زمینه فروش،آموزش،‌تعمیرات کلیه برندها و انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی فعالیت دارد. پس از تعریف هر تگ میتوان آدرسی که آن تگ به پی ال سی وصل میشود را تعریف نمود. ایجاد چنین لیست نمادهایی در اکثر PLC های Siemens SIMATEC عملی رایج است. به عنوان مثال، هنگامی که در حال برنامه نویسی در منطق نردبان هستید، نه تنها آدرس، بلکه نام نماد را نیز خواهید دید. به این ترتیب، همیشه می توانید ببینید که چه چیزی به ورودی یا خروجی متصل است یا عملکرد بیت حافظه چیست. این یک ماژول ضروری است و شما همیشه حداقل به یکی از آنها نیاز خواهید داشت.

سری پی ال سی زیمنس s7-400