آشنایی با استخر، سونا و جکوزی

پمپ آب خانگی از جمله تاسیساتی در هر ساختمان است. معیارهای تعیین کننده پمپ آب خانگی چیست؟ چگونه دبی پمپ آب ساختمان را محاسبه کنیم؟ به گزارش ایسنا به نقل از وید فکتور ، در این مطلب اطلاعاتی را به شما میدهیم که تصمیم گیری را سادهتر میکند. به طور کلی پکیجهای تصفیه آب استخر عمدتا در سه نوع Tpaks، پکیج دفنی، Top filter (پکیج سطحی) طراحی و ساخته شده اند که هر یک از آنها کاربری خاص خود را دارند. پمپ های آب دارای چند نوع هستند؟ پمپ باید در جایی خشک و دارای سقف نصب شود تا دچار خرابی نشود.

برای تعیین دبی آب باید مقدار آب مصرفی و تعداد ساکنین یک ساختمان را در نظر بگیرید. برای مثال اگر میزان ارتفاع مرتفع ترین شیر آب ساختمان شما شما تا ۱۰ متر است یک پمپ جتی یک اسب یا بشقابی یک اسب معمولی برای رفع نیازهای شما کافی خواهد بود. از مهم ترین اصل های آن می توان در وهله اول می توان به حفظ ایمنی و سلامت آن اشاره کرد. کافی است که شما نسبت به خرید این تجهیزات اقدام کنید تا در کوتاه ترین زمان بتوانید از این تجهیزات استفاده داشته باشید. بهتر است هنگام خرید پمپ تجهیزات مورد نیاز برای راهاندازی آن را نیز خریداری کنید. برای خرید پمپ های آب خانگی حتما این مورد را در نظر بگیرید که فشار قسمت خروجی پمپ از فشار حجم دبی ساختمان بیشتر باشد. در هنگام خرید پمپ آب باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. با زیاد شدن تعداد ساختمان ها در مناطق مسکونی و افزایش طبقات، خرید پمپ آب و استفاده از آن به طور روز افزونی در حال افزایش است. نصب مستقیم و غیرمجاز سبب مصرف حجم زیادی از آب به صورت غیراستاندارد به محل سکونت فرد میشود که سبب تخلیه شدن آب شهر و کم شدن آب منطقه میشود.

به همین دلیل بهتر است در هنگام خرید پمپ آب ساختمان به دبی و فاکتورهای ضروری که در ادامه بررسی میکنیم توجه کنید. پیش از خرید باید شرایط نصبی خودتان را بررسی کنید. برای آشنایی با صفر تا صد سیستم گرمایش از کف کلیک کنید. عدم دسترسی مناسب به آب می تواند مشکلاتی در ساختمان های مختلف برای شما ایجاد نماید. تاسیسات ارزش و اهمیت بسیار بالایی در یک سازه دارند، زیرا در صورت خراب شدن ممکن است به سازه آسیب وارد نموده و عمر آن را کوتاه کنند. اگر سایز بندی و طول مسیر لوله کشی از ابتدای لوله کشی تا رادیاتور انتهایی زیاد باشد,گردش آب شوفاژ با مشکل مواجه شده و ممکن است رادیاتورهای انتهایی خوب گرم نشوند.

در نتیجه کلیه پمپ های موجود در بازار ایران دارای صدا بوده ولی بسته به نوع و مدل و برند آن پمپ، میزان صدا متفاوت می باشد که این میزان از صدا در پمپ خانگی به مرور زمان و با استفاده بیشتر از پمپ نیز سایت airconditioner1 بیشتر خواهد شد. پمپ های استفاده در سیستم لوله کشی ساختمان در تهران به دو نوع پمپ های زیر آب( پمپ های غوطه ور در آب) و پمپ های نوع باز تقسیم می شوند که بسته به نیاز و نوع عملکرد می توان از هر کدام از آن ها استفاده نمود. خدمات لوله کشی تهران از قبیل نشت یابی لوله آب و فاضلاب، رفع پوسیدگی لوله ها، رفع نم و رطوبت، تعویض و اصلاح قسمتی از لوله، تبدیل توالت ایرانی به فرنگی، تعویض شیر فلکه کنتور آب، لوله گذاری فاضلاب، پکیج و شوفاژ و … شیر یک طرفه را نیز به قسمت ورودی پمپ وصل کنید.

چه نکاتی را باید در هنگام نصب پمپ آب خانگی رعایت کنیم؟ جهت تکمیل مطالب گفته شده برای آموزش نصب پمپ آب خانگی ذکر نکاتی مهم بسیار حائز اهمیت و لازم به ذکر است. ساختمانهایی با بیش از 2 واحد و مصرف آب معمولی تا زیاد: برای این نوع ساختمانها بهترین و میشود گفت مقرون به صرفهترین روش، نصب منبع تحت فشار به همراه کلیدپرشر است. شرکت تأسیسات مردانی قابلیت انجام هر دو نوع لوله کشی را داراست. رادیاتور برقی هم با ظاهری که با فرهنگ و سنت ما ایرانیها همخوانی داشته باشد و هم با طراحیهای مدرن و فوق العاده شیک تولید می شود، از این رو مصرف کننده می تواند بر اساس دکوراسیون منزل خود، بهترین انتخاب را داشته باشد. همچنین نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. در این روش، رایزر اصلی وظیفه انشعاب لوله آب در کل ساختمان را بر عهده دارد و تفاوتی میان لوله کشی آب سرد و گرم نیست. در برخی موارد که استفاده از یک پمپ برای کل ساختمان جوابگو نیست از پمپ خانگی اختصاصی برای واحد ها استفاده می شود. البته ذکر این نکته بیار حائز اهمیت است که راندمان و بازدهی بالا همیشه مزیتی برای پمپ آب خانگی محسوب نمیشود.

همچنین اتصال مستقیم پمپ به کانال آب شهر خلاف مقررات می باشد. درواقع راندمان میزان انرژی است که به پمپ وارد شده و در چرخه انرژی دوباره به آن بازمیگردد. در این پمپ آب از چند الکتروموتور استفاده شده است. و در صورت استفاده از پمپ با دبی بالا میزان مصرف آب و انرژی ساختمان بیشر از حد معمول میشود. تأسیسات مکانیکی، از بخش هایی مانند انتقال آب، فاضلاب تشکیل می شوند که شامل بخش های مختلفی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید. پمپی با راندمان پنجاه درصدی بسیار مناسب تر از پمپ آب با راندمان هفتاد درصد است چون میزان مصرف انرژی و آب در مورد دوم تا حد زیادی بالاتر است. هد پمپ آب ساختمان به مقدار ارتفاعی که پمپ میتواند در آن آب را با فشار مطلوب به سمت بالا هدایت کند گفته میشود.

در مرکز این دستگاه ها، وسیله ای به نام پروانه وجود دارد که دارای تیغه های خمیده ای است و مسئولیت هدایت مایعات با سرعت بالا، را بر عهده دارند. قبل از توضیح پدیده کاویتاسیون لازم است اشاره به نقطه جوش و فشار بخار مایعات صورت گیرد. دبی میزان حجم جابهجایی مایعات به وسیله پمپ از نقطهی معلوم را نشان میدهد. اگر فلش مشخص نشده بود میتوانید کلید برق که جهت خروج را نشان میدهد پیدا کنید. و شاخصی که کارایی آن را نشان میدهد فشار آب است. بعد از ساخت کف، نوبت دیواره های استخر است. تجهیزات موتورخانه ، دوباره به سمت کاسه استخر و جکوزی بازمی گردد. پکیج های گرمایشی استخر، در واقع یک موتورخانه گرمایشی کامل با همه تجهیزات لازم هستند که در قالب یک پکیج جمع آوری شده اند. و به جهت فرآیند خنک کننده و گرمایشی مورد استفاده قرار گیرند. آمریکاییها که در آن موقع اکثریت جامعه ساکن این محله را تشکیل میدادند، با استفاده از نفوذ خود، مدرسه، ورزشگاه و امکانات تفریحی وسیعی را با کمکهای دولت پهلوی در شهرک غرب به وجود آوردند و آن را گسترش دادند. برای نمونه اگر ساختمانی دو حمام و تعداد چهار فرد ساکن داشته باشد دبی آب مصرفی آنها حدودا دوهزار گالن در واحد زمان بر ساعت میباشد.

راهاندازی پمپ نیاز به افراد متخصص دارد. با مطالعه این مقاله چگونگی راهاندازی پمپ برای خانه خود یاد میگیرید. در طول این مقاله سعی شده تا معتبرترین اطلاعات در اختیار شما قرار بگیرد تا شما بتوانید چه در امر خرید و چه در امر ساخت وساز این نوع از سازه ها با اطلاعات کافی و جامع مشارکت کنید. در هنگام خرید آن باید معیارها و عوامل مهمی مانند ،فشار، قدرت موتور و… 3. از مهمترین عوامل موثر در انجام کارهای خدماتی و تعمیراتی دستمزد تعمیر کار است که با توجه به نوع و میزان کار تعیین می شود. ترموستات مستفرق (Thermostat) ـ ترموستات جداری ( ترموتر ـ مانومتر (Mano meter) ـ ترمو متر ـ مانومتر ـ ترموستات كانالی ـ شیر دو راهه یاسه راهه برقی (so lenoid 2 or 3 way valve) ـ شیر دو راهه یا سه راهه موتوری (motorized 2or 3 way valve ) شیر اطمینان (Safcty valve) شیر هواگیر اتو ماتیك (Air vent) ـ فلو سوئیچ (Flow switch) ـ كنترل كننده رطوبت (Hamidi stat) كنترل كننده های موتور كمپرسور از قبیل فیوزها در مدار قدرت ـ مدار (pump done) و مدار (pump out) كه در كمپرسور های چیلر موتورخانه از نوع (pump out) استفاده می شود. مجموعه فعالیت هایی لازم به اجراست که به طور مشخص به منظور حفظ و نگهداری هر یک از تجهیزات، تاسیسات و دستگاه ها در حد استاندارد با هزینه قابل قبول و با هدف بالا بردن عمر مفید و جلوگیری از خرابی ناگهانی آنها انجام می گیرد و با این کار قابلیت اطمینان و در دسترس بودن آنها را افزایش می دهد.

برای تشخیص ورودی و خروجی آب معمولا یک فلش جهت تعیین چرخش پره موتور مشخص شده که به تشخیص جهت ورود و خروج کمک میکند. مرحله یک: به تعیین جهت ورود و خروج آب بپردازید. نکته مهم جهت فلش شیر یک طرفه است که باید رو به سمت پمپ باشد. راه اندازی پمپ امری تخصصی و فنی است و باید به افراد حرفهای سپرده شود. قدرت موتور یکی از معیارهای تعیین کننده پمپ های آب است. اما در ساختمانهای قدیمی به دلیل عدم نیاز به پمپ و متعادل بودن فشار آب چنین مکانی تعبیه نشده است. در ساختمان هایی که لوله قدیمی بوده از جنس چدن و امکان تعویض کامل آنها وجود ندارد برای روش جدید می توانید از لوله سبز یا پوشفیت ارتباط مناسبی بین لوله فلزی و پلاستیکی ایجاد کنید. فشار در ارتباط با هد و دبی میباشد. این فاکتور تعیین کنندهی قدرت موتور در پمپاژ کردن آب میباشد که در میزان هد آن نیز تاثیر میگذارد. در مواردی هم رسوب زدایی و تعمیر لولههای خراب علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب به بهبود فشار آن هم کمک میکند. اجزای اجرایی اصلی پمپ شامل چه مواردی می شود؟ چه نکاتی را باید در هنگام نصب پمپ آب رعایت کنیم؟

کلیه پمپ های موجود در بازار ایران دارای صدا می باشند و این اشتباه مرسوم در بازار کاملا غلط می باشد. آب راکد موجود در لولهها، با سرعت بیشتری نسبت به آبی که در جریان است، یخ میزند. مرحله دوم: با نوار تفلون دو سری رزوه را ببندید. بسیار باحوصله و دقیق کار را انجام دادند و به موقع در محل حاضر شدند. به دلیل گسترده بودن تأسیسات ساختمان، داشتن نقشههای دقیق مرتبط با این امر، به نفع کارفرما تمام خواهد شد. و از محصولات گسترده و درجه یک پمپ بیات دیدن کنید. درصورت بزرگ بودن مخزن تحت فشار از ه راهی برای اتصال روی زمین استفاده کنید.

مسلما در طول زمان ممکن است لوله کشی آب ساختمان با مشکل مواجه شود و حتی به دلیل نشتی لوله آب ساختمان با افت شدید فشار آب مواجه شوید در این مواقع نیاز مبرم به تعویض لوله کشی آب ساختمان دارید. تعمیر پمپ دنده داخلی بسیار ساده است. اجرای همه تاسیسات در یک ساختمان را می توانیم به 4 دسته ساده( لوله کشی آب، گاز، برق، فاضلاب) تقسیم کنیم. می باشند. به طوری که امروزه لوله های U-PVC در دنیا یکی از گزینه های اصلی در شبکه های آب و فاضلاب می باشند. • سیستم های گرمایشی مثل آبگرمکن ها وسیستم های ذخیره سازی باید طوری طراحی ونصب شوند که از هر گونه خسارت و ناشی از افزایش بیش از حد دمای آب جلوگیری کرد. انتهای لوله ونت که روی بام ادامه می یابد، باید طوری طراحی شود که از برگشت هوای آلوده به ساختمان و عدم انتقال هوا از لوله به خارج جلوگیری کند. سرویسکار استخر باید به صورت ممتد دیواره های استخر را از بابت وجودترک و نشتی بررسی کند. تاسیسات لطفی یکی از مراکز معتبری است که با همکاری با نیروهای ماهر و متخصص در زمینه طراحی، نصب و ساخت استخر در کرج آماده ارائه خدمات می باشد.

این وسایل بسیار در دسترس و رایج اند و به راحتی قابل تهیه میباشند. همه این امکانات در سایه خدمات تأسیسات ساختمانی قابل دستیابی است. بهتر است این کار را به متخصصین مجرب آن بسپارید. در این قسمت با توجه به اهمیت لوله کشی ساختمان به جدیدترین سیستم لوله کشی ساختمان خواهیم پرداخت تا با مدرن ترین این سیستم ها آشنا شده و آن ها را در منازل مسکونی خود بکار گیرید. از مهم ترین عواملی که در پمپ آب ساختمان بعد از مقدار دبی و هد پمپ تاثیرگذار است میزان فشار آب میباشد. در دو طرف محیط پروانه پمپ های محیطی، تعداد زیادی پره (Vane) قرار گرفته است که در داخل یک کانال (Channel) می چرخند. دانشکدهٔ مهندسی عمران و محیط زیست: دانشکدهٔ مهندسی عمران و محیطزیست دانشگاه تربیت مدرس فعالیت خود را با هدف تربیت اعضای هیئت علمی و متخصصان مطلع و آگاه در زمینهٔ مهندسی عمران از سال ۱۳۶۱ آغاز کرد. اما باید بدانید این پوشش پس از چند سال از بین می رود و برای استخر دائمی مناسب نیست. برای خرید و مشاوره جهت انتخاب پمپ آب مناسب برای ساختمان خود با مشاورین ما در تماس باشید. در خرید پمپ باید حتما قدرت موتور پمپ را با توجه به فاکتورهای مختلف درنظر بگیرید.